Prezydent: Nie sądzę, by w tej kadencji proponowano jakieś regulacje ws. mediów

– Nie sądzę, żeby w tej kadencji parlamentu proponowano jeszcze jakiekolwiek regulacje dotyczące mediów – stwierdził prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, nie jest zwolennikiem tego, by odbierać wolność mediom.

 

 

– Oczywiście, nie jestem zwolennikiem tego, żeby wolność mediom odbierać, tak jak to się dzieje w niektórych krajach. To jest sprawa bardzo delikatna. Nie sądzę, żeby w tej kadencji parlamentu jakiekolwiek regulacje dotyczące mediów jeszcze były proponowane – powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla „Super Expressu”. 

Prezydent został również zapytany, czy media powinno się repolonizować.

– Jestem zwolennikiem silnego państwa. To chyba nie jest dla nikogo tajemnicą – odpowiedział. – Silne państwo to znaczy państwo suwerenne, które samo prowadzi swoje sprawy. Które umie się obronić i jest dobrze zarządzanewymieniał. 

– Nie jest dobrą sytuacją, kiedy nagle się okazuje, że absolutna większość mediów znajduje się w rękach podmiotów z innego kraju. Jakimi sojuszami nie bylibyśmy z nim powiązani, między państwami zawsze na arenie międzynarodowej jest konkurencja. To jest naturalne. Ale nie jest dobrze, jeżeli konkurencja ma w rękach większościowy pakiet akcji w naszej firmieocenił prezydent. 

– Szkoda, że ludzie, którzy sprawowali władzę w Polsce przez ostatnie 30 lat, o tych sprawach nie myśleli poważnie, a należało podkreślił. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *