Próba zdyskredytowania Radia Maryja i jego założyciela

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie zaplanowanej akcji zniszczenia autorytetu Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR za pomocą kłamstw i manipulacji w liście otwartym do Ojca Świętego Franciszka.

 

 

Sprawa dotyczy petycji do Papieża wymierzonej w założyciela naszej rozgłośni i podpisanej już przez około 100 tys. osób. Autorzy pisma powielają w nim te same oszczerstwa, którymi ciągle próbuje się zdyskredytować dzieła toruńskiego redemptorysty. Mowa jest w nim m.in. o rzekomym używaniu przez Dyrektora Radia Maryja katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy, co ma być przykładem patologii w Kościele.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak protestuje przeciw tej oszczerczej petycji i zawiadamia w tej sprawie prokuraturę.

– Wysłaliśmy mailem donos do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Uważamy, że to pismo, te 100 tys. podpisów, to jest coś złego i nieprawdziwego, co degraduje postać o. Tadeusza Rydzyka i to wszystko co on stworzył. A stworzył przecież piękne rzeczy, jak Radio Maryja, Telewizję Trwam i jeszcze wiele innych wspaniałych dzieł podkreśla Ryszard Nowak.

Pismo znieważające Dyrektora Radia Maryja ma trafić do Papieża Franciszka w wersji angielskiej oraz hiszpańskiej. Przekazać ma je kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk.


Jedna myśl na temat “Próba zdyskredytowania Radia Maryja i jego założyciela

  • 9 czerwca 2019 o 22:17
    Permalink

    Jak widać zwolennicy Rydzyka, boją się prawdy która ich boli. Oby ta petycja jak nasjszybciej trafiła do Papierza !!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *