MediaTVN Discovery Polska

Produkcje TVN nagrodzone na World Media Festival 2019 w Hamburgu

Znany jest już werdykt Jury w ramach World Media Festival 2019 w Hamburgu. Wśród laureatów znalazło się aż 6 produkcji Grupy TVN Discovery Polska:

 

 

  • Gold Award w kategorii Informacje otrzymał Patryk Szczepaniak (Superwizjer) za reportaż „Czarny rynek bursztynu”.
  • Gold Award w kategorii Informacje otrzymał Szymon Jadczak (Superwizjer) za reportaż „Piłka nożna i gangsterzy”.
  • Gold Award w kategorii Rozrywka otrzymali Tomasz Cichoń i Artur Polański za film „Głosy”.
  • Silver Award w kategorii Dokument otrzymały Małgorzata Łupina i Jowita Baraniecka-Ogden (TVN Style) za film „Prasowane piersi”.
  • Silver Award w kategorii  Rozrywka otrzymali Anna Waśniewska-Gil i Tomasz Blachnicki za film „Podatek od miłości”.
  • Silver Award w kategorii  Rozrywka otrzymali Marta Grela, Łukasz Palkowski, Tomasz Karpiński i Katarzyna Bielecka za serial „Pułapka”.

World Media Festival to międzynarodowy festiwal promujący i nagradzający twórców, podczas którego doceniane są najlepsze produkcje telewizyjne oraz filmowe w Europie. Nagrody w kilkunastu kategoriach przyznawane są od 2000 roku. Ideą festiwalu jest wymiana doświadczeń i przedstawianie najlepszych rozwiązań między innymi w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations.

Wśród laureatów tegorocznej edycji festiwalu znaleźli się dziennikarze i twórcy TVN Discovery Polska.

Jakub Stachowiak i Patryk Szczepanik w reportażu “Czarny rynek bursztynu” pokazali nielegalne wydobycie setek ton bursztynu, który w dużej mierze trafia do Polski. Autorzy reportażu ruszyli szlakiem przemytu bursztynu i zobaczyli z bliska, jak wygląda biznes wart setki milionów dolarów.

Nagrodzony został także reportaż Szymona Jadczaka z tvn24.pl “Piłka nożna i gangsterzy”, w którym ujawnił, w jaki sposób pseudokibice i gangsterzy przejęli władzę w Towarzystwie Sportowym Wisła Kraków.

Kolejna złota statuetka trafiła do Tomasz Cichonia i Artura Polańskiego, autorów filmu krótkometrażowego „Głosy”, który opowiada historię Adama, byłego zawodnika MMA. Mężczyzna dwa lata wcześniej stracił władzę w nogach w wyniku wypadku, w którym zginęła także jego matka. Teraz pracuje, sprzedając przez telefon damską bieliznę. Całe dnie spędza samotnie w swoim pokoju. Kontaktuje się ze światem niemal wyłącznie przez telefon.

Na festiwalu w Hamburgu w kategorii Dokument wyróżniono też film TVN Style “Prasowanie piersi”. Opowiada on o wciąż kultywowanej mrocznej tradycji w Kamerunie, która polega na przypalaniu piersi młodym dziewczynom. Dziennikarka Anna Kalczyńska odwiedziła to afrykańskie państwo i rozmawiała ze skrzywdzonymi w ten sposób kobietami.

Kolejną nagrodzoną produkcją TVN Discovery Polska jest film „Podatek od miłości”, opowiadający historię Klary, która ściga cynicznego i pełnego uroku oszusta podatkowego. Po pewnym czasie kobieta traci kontrolę i zakochuje się w mężczyźnie.

W kategorii rozrywka srebrną statuetkę otrzymali Marta Grela, Łukasz Palkowski, Tomasz Karpiński i Katarzyna Bielecka za serial „Pułapka”. Główna bohaterka serialu, Olga Sawicka, zmaga się z demonami przeszłości – traumatycznymi przeżyciami, które nie pozwalają jej zaznać spokoju po śmierci męża i przystąpić do pracy nad kolejną powieścią. Szukając inspiracji, trafia na reportaż telewizyjny. Zaginęła Zuza, jedna z podopiecznych domu dziecka. Zaintrygowana tematem pisarka postanawia odwiedzić placówkę pod pretekstem spotkania autorskiego.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 maja w Hamburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *