Projekt „Efektu Domina” otrzymał Sliver Plaque Award!

Film dokumentalny Dominiki Kulczyk w reżyserii Marka Kłosowicza – „Wszystkie jej blizny” został nagrodzony na 54. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Projekt „Efektu Domina” otrzymał Sliver Plaque Award!
 

 
„Wszystkie jej blizny” to film przedstawiający walkę Belli Galhos o wolność Timoru Wschodniego i prawa kobiet. To historia pełna cierpienia, ale i miłości. Jej życie w idealny sposób obrazuje problemy z jakimi mierzył się i nadal mierzy Timor Wschodni.
W 1975 roku, dziewięć dni po uzyskaniu niezależności od Portugalii, Timor Wschodni został zaatakowany przez Indonezję. Brutalna, trwająca 24 lata okupacja całkowicie zniszczyła kraj, a co czwarty jego mieszkaniec stracił życie. Świat odwracał wzrok, podczas gdy Timorczycy byli brutalnie mordowani, umierali z głodu, a timorskie kobiety masowo poddawano przymusowej sterylizacji. Dominika Kulczyk ze swoją fundacją dociera do Belli Galhos, która doświadczyła wszystkich cierpień związanych z okupacją. Kobieta nigdy się nie poddała i już jako nastolatka zaczęła walczyć o wolność swojego kraju. Dziś również stara się, by w jej ojczyźnie żyło się lepiej, szczególnie tym najmniej uprzywilejowanym, czyli kobietom i dzieciom. Bella odważyła się głośno mówić o przemocy w swojej rodzinie. Czerpiąc z własnego doświadczenia pomaga timorskim kobietom zrozumieć, że nie muszą poddawać się agresji w swoich domach. W rodzinnym miasteczku matki, Maubisse, prowadzi inicjatywę społeczną i szkołę Leublora Green School. Uczy lokalną ludność ekologicznego rolnictwa, dając im szansę na wyjście z ubóstwa.
Projekt „Efektu Domina” został wyprodukowany w 2017 roku przez TVN na zlecenie Kulczyk Foundation. Reżyserem filmu dokumentalnego „Wszystkie jej blizny” jest Marek Kłosowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *