MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Propozycje Platformy Canal+ na poniedziałek 1 czerwca

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na poniedziałek 1 czerwca 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Jean Paul Gaultier. Szyk i krzyk

dokument, Francja, 2018
reżyseria: Yann L’Henoret

To nie będzie zwykły pokaz mody – to będzie freak show. Ekscentryczny Jean Paul Gaultier przygotowuje rewię z okazji czterdziestolecia swojej kariery.

W Folies Bergère, legendarnej paryskiej scenie koncertowej, ma odbyć się specjalny show. Jego twórcą jest Jean Paul Gaultier, obchodzący czterdziestolecie swojej kariery. W dokumencie przygotowania do widowiska stają się okazją do opowiedzenia o Gaultierze – jednym z najbardziej ekscentrycznych współczesnych projektantów mody, enfant terrible, który stał się klasykiem.

PREMIERA: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 21:30, powtórka 18 czerwca o godz. 16:50

 

CANAL+ FILM

 

Mia i biały lew

Przygodowy, Francja, Niemcy, RPA, 2018

reżyser: Gilles de Maistre

obsada: Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood

Dziesięcioletnia dziewczynka przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. W zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu pomoże jej białe lwiątko.

Mia ma 10 lat i mieszka wraz z rodzicami w Londynie, chodzi tam do szkoły i ma swoich przyjaciół. Pewnego dnia rodzice oznajmiają, że wspólnie przeprowadzają się na inny kontynent – do Afryki, aby prowadzić tam niezwykłą farmę. Kiedy rodzina jest już na miejscu, na farmie rodzi się jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko. Dają mu na imię Charlie, a między dziewczynką i zwierzątkiem rodzi się zdumiewająca relacja. Kiedy nadchodzą 14 urodziny Mii, a Charlie zaczyna dorastać i z małego, uroczego lwiątka staje się dorosłym lwem, jej ojciec podejmuje decyzję o sprzedaniu zwierzęcia. Rozstanie jest dla Mii zbyt ciężkie do przyjęcia i wraz z Charliem opuszczają farmę.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 12:20

 

CANAL+ FAMILY

 

Manu. Bądź sobą!

film animowany, Niemcy 2019

“Manu. Bądź sobą!” to animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą.

Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 11:50

 

CANAL+ SERIALE

 

Lincoln Rhyme i kolekcjoner kości

serial kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Seth Gordon
obsada: Russell Hornsby, Arielle Kebbel, Roslyn Ruff, Michael Imperioli, Ramses Jimenez

Lincoln Rhyme wraca do gry, by ująć seryjnego mordercę, który zawsze zdaje się być krok przed policją. Serialowa wersja znanego thrillera „Kolekcjoner kości”.

Nowy Jork znów drży przed seryjnym mordercą zwanym „kolekcjonerem kości”. Służby zwracają się o pomoc do Lincolna Rhyme’a. Sparaliżowany kryminolog ma do wyrównania stare rachunki z psychopatycznym złoczyńcą. W śmiertelnie niebezpiecznym dochodzeniu pomaga mu młoda policjantka, Amelia Sachs. Oto serialowa wersja znanego dreszczowca „Kolekcjoner kości” według bestsellera Jeffery’ego Deavera.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 22:00, odc. 9., 10., powtórka 5 czerwca o godz. 20:00

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Hollywoodzkie kino akcji – prawda i mity 2

dokument, 3×30’
USA, 2017

Czym jest fakt naukowy, a czym fantazja z Fabryki Snów? Terry Schappert oraz Larry Zanoff odpowiadają na to pytanie z hukiem i z humorem.

Ciąg dalszy demistyfikacji hollywoodzkiego kina akcji. Emerytowany komandos Terry Schappert i mistrz broni Larry Zanoff biorą na warsztat najbardziej spektakularne sceny filmowe, aby sprawdzić, czy byłyby one możliwie w „realu”. Będzie dużo huku i dużo zabawy.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 20:30, odc. 5., 6., powtórka 8 czerwca o godz. 19:45

 

ALE KINO+

 

Szukając misia

komedia, Francja 2018,
reżyser: Julien Hervé, Philippe Mechelen
obsada: Kad Merad, Malik Bentalha, Romain Lancry

Czy ktoś widział tego brązowego misia? Radosna francuska komedia o ojcu, który podejmuje się zadania odnalezienia ukochanej przytulanki swojej córki. Supertata Michel angażuje do misji pracownika lotniska.

Michel gubi ulubionego misia swojej córeczki na paryskim lotnisku Roissy. Wyznacza nagrodę dla uczciwego znalazcy. Sofiane, pracownik lotniska, widzi w sytuacji szansę na zarobienie odrobiny pieniędzy i zgłasza się do Michela, twierdząc, że odnalazł zgubę. Gdy kłamstwo wychodzi na jaw, Michel angażuje Sofiane’a w prawdziwe poszukiwania. Misja okazuje się trudniejsza, niż obaj się spodziewali.

PREMIERA: ALE KINO+, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 20:10, powtórka 7 czerwca o godz. 11:55

 

KUCHNIA+

 

Anthony Bourdain: bez rezerwacji 7

seria dokumentalna, USA 2011, 16×60

“Całe moje życie opiera się na kontrolowaniu tego, co dzieje się w kuchni. Podróżowanie i odkrywanie nowych smaków pozwala, aby wszystko, co z tym związane, po prostu się działo” – Anthony Bourdain – miłośnik podróży, smakosz i poszukiwacz przygód już po raz siódmy wyrusza w świat, by poznać smak ryzyka. Bo według niego zdrowe, przygotowywane w sterylnych warunkach potrawy są po prostu niesmaczne. Jedzenie, jak życie, musi zawierać w sobie element ryzyka.

Anthony bez wahania próbuje lokalnych przysmaków i specjałów przygotowywanych w przydrożnych budkach, oddając się w ręce miejscowych przewodników. Sam, jako turysta, i to jeszcze w towarzystwie operatora, nie miałby szans dotrzeć do miejsc, do których prowadzą go informatorzy. Dzięki nim sporo dowiaduje się o kulturze kraju, o ludziach i o ich zwyczajach kulinarnych, które czasami, zwłaszcza dla kogoś z tzw. zachodniego kręgu kulturowego mogą być szokujące. Rarytasy, których spróbuje, będą nierzadko poważnym wyzwaniem dla podniebienia i żołądka. W tej serii swojego programu Bourdain odwiedza m.in. Haiti, Japonię, Kubę, Makao i Brazylię. Oprócz tych egzotycznych kierunków, nowych smaków i przygód poszuka także na Ukrainie i w Austrii.

EMISJA: KUCHNIA+, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 20:25, odc. 1.

 

DOMO+

 

Wielkie projekty: nasz ulica

seria dokumentalna, 6×60
Wielka Brytania, 2019

Kevin McCloud przedstawia dziesięcioro śmiałków, którzy przekuwają marzenie o własnym domu w czyn. Będzie krew, pot i łzy.

Dziesięciu prywatnych inwestorów własnymi rękami buduje domy w szczerym polu, wzdłuż nieistniejącej jeszcze ulicy. Tak w skrócie można opisać to przedsięwzięcie pod egidą Kevina McClouda, realizowane w Oxfordshire. Skromne jak na Wielką Brytanię budżety i wielki entuzjazm zderzą się z twardą, budowlaną rzeczywistością. Ciężka harówka, stres i zniszczone dłonie. Czy było warto? Zobaczcie sami.

PREMIERA: DOMO+, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 21:00, odc. 1., powtórka 2 czerwca o godz. 14:35

 

PLANETE+

 

Polska z góry 4

Seria dokumentalna, Polska, 2020, 12 x 25 min.
Reżyseria: Rymwid Błaszczak

Kontynuacja autorskiej serii Planete+, pokazującej Polskę z lotu ptaka. Pięknym zdjęciom towarzyszy ciekawa narracja.

W czwartym sezonie poszybujemy nad Trójmiastem, Zatoką Gdańską i otwartym morzem. Zobaczymy też Opole, Bydgoszcz, Tarnów, Gniezno i Leszno. Usłyszymy wiele ciekawostek o ich historii i dniu dzisiejszym. Polecimy nad Beskid Sądecki, Pieniny, Kotlinę Kłodzką i niezwykłą Krainę Wygasłych Wulkanów. Obejrzymy z góry Biskupin, by na koniec nacieszyć oczy widokiem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

PREMIERA: PLANETE+, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 18:30, odc. 1., powtórka 2 czerwca o godz. 19:30

 

MiniMini+  

 

Strażak Sam 9 (52×10’)

serial animowany, Wlk. Brytania, 2013

© Prism Art. & Design for Hit Ent.

Nowy sezon to jeszcze więcej przygód i akcji ratunkowych! Strażak Sam i jego drużyna będą mieli więcej pracy niż kiedykolwiek!

Serial o przygodach Strażaka Sama podbił serca małych widzów na całym świecie. Tytułowy bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje – wtedy Sam i jego drużyna muszą wkroczyć do akcji. Nie ważne czy popsuje się pociąg, czy trzeba pomóc pasażerom łodzi, która utknęła na morzu – Sam, Penny, Elvis i Oficer Steele są zawsze na posterunku, gotowi do niesienia pomocy! Dzielny strażak nie tylko gasi pożary i bierze udział w akcjach ratunkowych, ale również doradza mieszkańcom Pontypandy w różnych sprawach. Wszyscy cenią jego rozwagę i mądrość.

PREMIERA: MINIMINI+, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 18:00, odc. 1.

 

teleTOON+

 

Kleopatra i kosmos (13×22’)

© Universal Studio

„Kelopatra i kosmos” to nowa pozycja na teleTOON+. Nieznana historia o nastoletnich latach życia Kleopatry, przeniesiona do galaktyki przyszłości, w której rządzą gadające koty.

Bohaterka bajki, Kleopatra, zostaje przedstawiona w nowej odsłonie. Jej przygody rozgrywają są w galaktyce, w której rządzą… gadające koty. Kleopatra odkrywa, że według przepowiedni ma być wybawicielką galaktyki. Do tego potrzeba umiejętności, które musi zdobyć w elitarnej akademii. Rozpoczyna przygotowania, a w tym treningi obrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku. Chce wrócić do domu w Egipcie, by stawić czoła typowym dla nastolatków problemom.

EMISJA: TELETOON+, poniedziałek, 1 czerwca, godz. 16:15, odc. 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *