Propozycje Platformy Canal+ na poniedziałek 18 maja

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na poniedziałek 18 maja 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Hillary

dokument, 4×60’
USA, 2020
reżyseria: Nanette Burstein

Portret Hillary Clinton, ambitnej osobistości światowej sceny politycznej.

Senatorka, podpora Partii Demokratycznej, żona prezydenta Billa Clintona, a także niedoszła gospodyni Białego Domu. Czteroodcinkowy dokument przedstawia węzłowe momenty biografii Hillary Clinton, która obszernie opowiada realizatorom o swoich sukcesach oraz porażkach.

PREMIERA: CANAL+ PREMIUM, odc. 3., poniedziałek, 18 maja, godz. 21:30

 

CANAL+ FILM

 

X-Men: Mroczna Phoenix

Akcja, USA, Kanada, 2019

reżyser: Simon Kinberg

obsada: Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult

Jean Gray nigdy nie zdawała sobie sprawy z potęgi drzemiących w niej mocy. Kiedy uwalnia swój potencjał, wraz z nim wychodzi na jaw jej mroczne alter ego. Czy X-Men uda się powstrzymać Mroczną Phoenix przed zagładą całej Ziemi?

Jean Grey jest jedną z pierwszych członkiń X-Men, jednak nigdy w pełni nie zdawała sobie sprawy z głębi i złożoności jej mocy. Podobnie jak jej mentor, siłą swojego umysłu Jean potrafi dokonać niesamowitych rzeczy. Jej siła jest jednak o wiele potężniejsza. Pewnego razu w trakcie misji kosmicznej Jean staje się ofiarą katastrofy, która ją prawie zabija. Dziewczyna cudem przeżywa, ale na Ziemię wraca już odmieniona. Zdarzenie, które miało miejsce wyzwala w Jean jej nieprawdopodobną moc, a co za tym idzie – jej mroczne alter ego. Jean Grey staje się od teraz Mroczną Phoenix, sprowadzającą zagrożenie na ludzi, których niegdyś uważała za najbliższą rodzinę.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 18 maja, godz. 17:55

 

CANAL+ FAMILY

 

Planeta Singli 2

komedia romantyczna, Polska, 2018

reżyser: Sam Akina

obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak

Ania i Tomek nie mogą się ze sobą dogadać. Ich związek przeżywa poważny kryzys, ponieważ oboje mają względem siebie inne zamiary. W tym samym czasie w okolicy pojawia się zakochany w Ani milioner.

Pomimo tego, że Ania i Tomek się bardzo kochają, ich związek przechodzi właśnie poważny kryzys, a chodzi o ich wspólną przyszłość. On, showman-celebryta nie ma najmniejszego zamiaru się ustatkować. Ona, z kolei, ma nadzieje na poważny związek i małżeństwo w niedługim czasie. Te różnice w podejściu do związku skutkują stopniowym oddalaniem się pary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander. Milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, jest zauroczony Anią, ponieważ uważa, że nikt nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.  mieszkańca na zdjęciu, a zwłaszcza rowerowego mistrza na jego własnym rowerze.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 18 maja, godz. 16:05

 

CANAL+ SERIALE

 

Pamiętnik kierowcy Ubera

serial komediowy, Australia, 2019
reżyser: Matthew Moore
obsada: Sam Cotton

W obliczu tykającego zegara zapowiadającego początek ojcostwa, Ben stara się dowiedzieć, co powinien robić w życiu. Robi to podczas jazdy samochodem jako kierowca Ubera. Dzięki swojej tymczasowej pracy,  obserwuje zachowanie swoich pasażerów, które zdaje się być dobrą lekcją życia i jednocześnie wskazówką do wybrania odpowiedniej życiowej drogi.

Życie Bena za chwilę zmieni się bezpowrotnie. Chłopak ma niedługo zostać ojcem, jednak jego relacja z niezależną Beck, matką dziecka jest wciąż bardzo niejasna. Dodatkowo, Ben nie wie czym powinien się zajmować, ani gdzie pracować. Szczęśliwie ma samochód, dzięki któremu ma zagwarantowaną tymczasową pracę jako kierowca Ubera. Przez jego auto przewija się cały wachlarz ludzkich osobowości,  które edukują chłopaka na temat życia. Podstarzały Ken poucza go, że doświadczanie bólu w życiu pełnym miłości, jest znacznie lepsze niż życie w pojedynkę, a Jim i Terry pokazują chłopakowi na czym polega prawdziwa przyjaźń.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odc. 1-3., poniedziałek, 18 maja, godz. 17:45

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Hollywoodzkie kino akcji – prawda i mity 2

dokument, 2×30’
USA, 2017

Czym jest fakt naukowy, a czym fantazja Hollywood? Weteran sił specjalnych USA sprawdza najsłynniejsze sceny kina akcji i robi to z poczuciem humoru.

Pamiętacie „Szklaną pułapkę”; scenę, w której John McClane, wisząc na strażackim wężu, strzelał w szybę wysokościowca, by ją rozbić gołymi stopami i dostać się do środka? Sprawdzimy, czy to byłoby możliwe w „realu”. Tę i wiele innych scen przetestują weteran sił specjalnych USA – Terry Schappert i mistrz broni – Larry Zanoff.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, odc. 1. i 2., poniedziałek, 18 maja, godz. 20:30

 

ALE KINO+

 

Księgarnia z marzeniami

dramat, Hiszpania,/UK/Niemcy, 2017
reżyser: Isabel Coixet
obsada: Bill Nighy, Emily Mortimer, Patricia Clarkson

Wielka Brytania, 1959 rok. W malutkim miasteczku we wschodniej Anglii Florence Green otwiera księgarnię, pomimo uprzejmego, aczkolwiek bezwzględnego sprzeciwu lokalnej społeczności.

Florence Green, poszukując sposobu na życie, postanawia dokonać wyłomu w lokalnych obyczajach i otworzyć księgarnię w miasteczku, które nie zmieniało się od wieków. Jej decyzja spotyka się z ostrą reakcją sąsiadów, których przeraża perspektywa szerzenia się na ich ulicach niebezpiecznych idei zawartych w książkach. Szczególnie, że Florence sprowadza do sennego miasteczka najgłośniejsze i najbardziej kontrowersyjne tytuły – „Lolitę” Nabokova i „451 stopni Farenheita'” Bradbury’ego.

PREMIERA: ALE KINO+, poniedziałek, 18 maja, godz. 20:10, powtórka 24.05 o godz. 11:45

 

KUCHNIA+

 

Restauratorzy kontra amatorzy

Seria Reality, 65×30′, prod. USA, 2017

„Restauratorzy kontra amatorzy” to australijski program kulinarny, gdzie kucharze-amatorzy konkurują z profesjonalnymi szefami kuchni.

Goniący czas, degustacje w ciemnościach i trójka wymagających sędziów. Nie tylko takie przeszkody czekają na czterech kucharzy-amatorów, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie. Ich głównym zadaniem będzie cotygodniowa walka w kuchni z zawodowymi restauratorami.

Wyzwaniem będzie stworzenie wyjątkowej potrawy ze specjalnie przygotowanymi produktami, która będzie musiała skraść serca sędziów: Dana Honga, Marka Olivea i Melissy Leong. Autorzy najsłabszych dań będą eliminowani z programu.

EMISJA: KUCHNIA+, odc. 1., poniedziałek, 18 maja, godz. 16:00, kolejne odcinki od poniedziałku do piątku od godz.16:00

 

DOMO+

 

Cudotwórcy 8

Seria poradnikowa, Kanada, 2018, 18 x 52 min.

Kolejny sezon flagowej serii braci Scott – ekspertów rynku nieruchomości i specjalistów od urządzania wnętrz.

W każdym odcinku Jonathan i Drew Scott pomagają jednej rodzinie w realizacji marzenia o idealnym domu. Na początku poznają oczekiwania i możliwości finansowe kupujących. Potem dopasowują je do realiów lokalnego rynku nieruchomości. Znajdują nieruchomość do remontu, ale z potencjałem. Po kilku tygodniach wytężonej pracy, nerwów i chwil zwątpienia osiągają efekt, o jakim marzyli kupujący.

PREMIERA: DOMO+, odc. 6, poniedziałek, 18 maja, godz. 20:10, premiery pn. – pt. o godz. 20:10

 

PLANETE+

 

Jak budowano Notre Dame

Film dokumentalny, Francja, 2018, 2 x 45 min.
Reżyser: Emmanuel Blanchard

Zrealizowany z rozmachem dokument o budowie i historii katedry Notre Dame w Paryżu.

Paryska katedra Notre Dame jest jedną z najbardziej znanych świątyń świata. Jej budowa, rozpoczęta w 1163 roku, trwała blisko 200 lat. Przez kolejne wieki katedra przeżywała chwile tryumfu i upadku, będąc niemym świadkiem burzliwej historii Francji. Twórcy filmu, poza arcyciekawą narracją, wykorzystali fabularyzowane rekonstrukcje i animacje 3D, by w atrakcyjny sposób przedstawić dzieje Notre Dame.

PREMIERA: PLANETE+, poniedziałek, 18 maja, odc.1., godz. 22:00, powtórka 19.05 o godz. 15:00

 

MiniMini+ 

 

Barbie i magia tęczy

film animowany, USA, 2007

Elina chodzi do szkoły w Kryształowym Pałacu, w której uczy się, jak właściwie używać swej czarodziejskiej mocy, by móc przywołać pierwszą wiosenną tęczę.

Niestety, zła wiedźma Laverna, zsyła na cudowną krainę mróz i śnieg. Cała Wróżkolandia zapada w głęboki sen. Czy dzielna Elina i jej nowe przyjaciółki: Glee, Sunburst i Lumina zdołają pokonać podstępną Lavernę, czy też Wróżkolandia na zawsze pozostanie skuta lodem?

EMISJA: MINIMINI+, poniedziałek, 18 maja, godz. 11:00

 

teleTOON+

 

Talking Tom and Friends 4

Serial animowany, Cypr, Austria, 2019, 26 x 11 min.

Kolejna odsłona popularnego serialu „Talking Tom and Friends”. Wesołe przygody gadających zwierzaków znów rozbawią widzów do łez!

Talking Tom i jego przyjaciele mają setki pomysłów na spełnienie swoich marzeń. Ferajna poznaje nowych przyjaciół i stawia czoła nowym wrogom. Jej największą siłą jest przyjaźń! Ten pełen uroku serial animowany powstał w oparciu o niezwykle popularną  aplikację mobilną, w której zwierzęce postacie w zabawny sposób powtarzają słowa użytkownika.

EMISJA: TELETOON+, poniedziałek, 18 maja, godz. 19:15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *