Internet & Gry - Reklama

Prowadzisz sprzedaż na Etsy? Uważaj na te wiadomości!

Cyberprzestępcy bardzo często podszywają się pod platformy sprzedażowe, aby wyłudzić dane. Tym razem padło na portal zrzeszający głównie rękodzielników. Jeśli prowadzisz sklep na Etsy, musisz zachować wyjątkową czujność!

 

Weryfikacja sklepu?

Oszuści podszywają się pod Etsy i wysyłają maile informujące o konieczności potwierdzenia swojej tożsamości, aby dalej prowadzić sprzedaż produktów. Po wejściu w link z wiadomości, otwiera się łudząco podobna do prawdziwej strona Etsy.

Co mi grozi?

— Celem przestępców jest wyłudzenie danych Twojej karty. Po podaniu numeru oraz kodu CVV, oszuści mogą w dowolny sposób wykorzystać środki dostępne na koncie, m.in. dokonywać zakupów lub aktywować subskrypcje!ostrzega Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

 

 

Co zrobić po podaniu danych karty na fałszywej stronie?

Jak najszybciej wyzeruj limity na karcie, a następnie skontaktuj się ze swoim bankiem i ją zastrzeż! W ten sposób unikniesz niechcianych obciążeń swojego konta. Jeśli prowadzisz sklep na Etsy, zgłoś ten fakt również do nich.

— Cyberoszuści coraz częściej wykorzystują wizerunek zaufanych marek, aby oszukać nieświadomych użytkowników i zdobyć ich dane. Takie działania polegają na tworzeniu fałszywych stron internetowych, reklam, rozsyłaniu wiadomości, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak te pochodzące od prawdziwych firm. Oszuści mogą podszywać się pod banki, sklepy internetowe, a nawet instytucje rządowe, aby wyłudzić informacje takie jak m.in. dane do logowania, numery kart kredytowych. Tego rodzaju ataki phishingowe są bardzo niebezpieczne, ponieważ wykorzystują zaufanie, jakim konsumenci darzą renomowane marki, co zwiększa prawdopodobieństwo, że ofiary dadzą się nabrać. Aby chronić się przed tego typu oszustwami, ważne jest, aby zawsze weryfikować autentyczność komunikatów i stron internetowych oraz stosować odpowiednie zabezpieczenia, takie jak oprogramowanie antywirusowe i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. informuje Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

foto, źródło. CyberRescue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *