MediaZapowiedzi TV

Czerwiec w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

National Geographic na przełomie wiosny i lata zaproponuje widzom ramówkę pełną fascynujących premier. 9 czerwca zadebiutują „Krwawe zagadki przeszłości”, najnowsza seria archeologiczna odkrywając sekrety ludzkich szczątków ze starożytności. Fanów historii nie zawiedzie z pewnością program „Normandia ’44: Inwazja”, który ukazuje złożoność jednej z największych operacji wojskowych minionego stulecia. Z kolei na kanale National Geographic Wild wyjątkowo ciekawie zapowiada się cykl programowy “Miesiąc oceanów”. Co jeszcze czekać będzie na widzów w czerwcu?

 

Każdy odcinek serii „Krwawe zagadki przeszłości” (premiery w niedzielę 9 czerwca o godz. 15:00 w National Geographic) przybliża historię stojącą za odnalezionymi ciałami z dawnych lat, rzucając nowe światło na życie codzienne ze starożytności. To jednak nie koniec historycznych emocji. National Geographic prezentuje również kolejną niezwykłą produkcję – „Normandia ’44: Inwazja” (premiera w piątek 7 czerwca od godz. 21:00 w National Geographic). W trakcie trzyczęściowego serialu odkryjemy, co było kluczowe dla sukcesu największej inwazji morskiej w historii.

Hitowo zapowiada się premiera serii „Prehistoryczne potwory” (Premiery w niedzielę od 16 czerwca o godz. 14:00 w National Geographic). Opowiada ona o zwierzętach, które choć wyginęły wiele milionów lat temu, to nadal rozpalają naszą wyobraźnię.

Na antenę wraca kolejny sezon programu “Złapać przemytnika” (premiera w poniedziałek 17 czerwca o godz. 22:00 w National Geographic) opowiadający o czujnych amerykańskich pogranicznikach, którzy nie zatrzymują się w wykrywaniu kontrabandy. Z kolei lubiany format „Car S.O.S.” (premiera nowego sezonu w sobotę od 22 czerwca o godz. 16:00 w National Geographic) przybliża sylwetki ludzi, których pasją jest dawanie drugiego życia legendarnym samochodom.

National Geographic Wild kontynuuje swoją letnią ramówkę z szeregiem fascynujących programów. Już od początku czerwca widzowie będą mogli zagłębić się w podwodny świat w serii „Miesiąc Oceanów” (premiery w soboty od 2 czerwca o godz. 14:00 na kanale National Geographic Wild), poznając tajemnice i życie wielorybów, które rządzą oceanicznymi głębinami. Ta fascynująca podróż poprowadzi nas od Alaski, przez Patagonię, Grenlandię, aż po Sri Lankę, odkrywając różnorodność gatunków, ich zachowania oraz znaczenie dla ekosystemu morskiego. W serii “Dzikie, sprytne i zabójcze” (premiery w soboty od 8 czerwca o godz. 18:00 w National Geographic Wild) poznamy, jakimi supermocami cechują się zwierzęta, których z pewnością nie chcielibyśmy spotkać w ciemnym zaułku…

National Geographic

 

ANCIENT BODIES: SECRETS REVEALED / KRWAWE ZAGADKI PRZESZŁOŚCI

Premiera w niedzielę 9 czerwca o godz. 15:00 w National Geographic

(8×60)

Łącząc odwieczne tajemnice z najnowocześniejszą archeologią, producenci serii „Krwawe Zagadki Przeszłości” wzywają najlepszych światowych ekspertów do rozwikłania tysiącletnich zagadek, w których przyczyną śmierci mógł być wypadek, morderstwo, samobójstwo, a nawet rytualna ofiara. Doskonale zachowane prehistoryczne ciała z wyłaniają się z lodowców i torfowisk, jakby zamrożone w czasie i ujawniają swoje sekrety, pozwalając stopniowo odkrywać tajemnicę ich śmierci. W jednym z odcinków poznamy opowieści stojącymi za najstarszą lodową mumią, jaką kiedykolwiek znaleziono oraz grupą “śpiących” dzieci odkrytą na argentyńskim szczycie góry. Każdy odcinek obejmuje jedno dogłębne śledztwo i zawiera konkurujące ze sobą teorie, serwując widzom ciekawe spojrzenie na codzienne życie, zanim historia zaczęła zapisywać swoje karty.

NORMANDY ’44: D-DAY AND THE BATTLE FOR FRANCE / NORMANDIA ’44: INWAZJA

Trzyodcinkowa premiera w piątek 7 czerwca od 21:00 w National Geographic

(3×60)

Czego potrzeba, by wygrać wojnę? Odwagi? Technologii? Broni? Liczebności? Dobrej strategii? Szczęścia? Innowacyjności? Poświęcenia? Potrzeba wszystkiego, o czym mowa, wraz z geniuszem i zuchwałością dowodzących. Niewiele jest wydarzeń, które pokazują to lepiej niż serial “Normandia 1944: Inwazja”, ukazujący największą, najbardziej złożoną i najważniejszą inwazję morską w historii. Amerykanie uwielbiają ją celebrować i zgłębiać jej przebieg, jednak niewielu z nas naprawdę rozumie jej powagę i złożoność przebiegu. W materiale rozłożono te wydarzenia na czynniki pierwsze, aby móc w pełni pojąć misterność działania marynarki wojennej w czasie II Wojny Światowej.

LOST BEASTS UNEARTHED / PREHISTORYCZNE POTWORY

Premiery w niedzielę od 16 czerwca od godz. 14:00 na kanale National Geographic

(8×60)

Dlaczego to tyranozaur został królem wszystkich dinozaurów? W jaki sposób lądowe ssaki zasiliły szeregi najgroźniejszych drapieżników morskich? Czy współczesna nauka jest w stanie wyjaśnić, dlaczego wyginęły mamuty? Wyginęły wiele lat temu, ale te niezwykłe stworzenia wciąż rozpalają naszą wyobraźnię. Oto fascynujące sekrety gigantów z przeszłości.

TO CATCH A SMUGGLER 7 / ZŁAPAĆ PRZEMYTNIKA

Premiery w poniedziałek od 17 czerwca o godz. 22:00 na kanale National Geographic

(8×60)

Służby lotniskowe w stolicy Peru, Limie, oraz w brazylijskim São Paulo mają do czynienia z przemytnikami, podrobionymi dokumentami i kradzieżami.

CAR SOS / CAR S.O.S.

Premiery w sobotę od 22 czerwca o godz. 16:00 na kanale National Geographic

(10×60)

Niebanalny duet entuzjastów motoryzacji, Tim Shaw i Fuzz Townshed, powraca! W nowym sezonie ekipa Car SOS remontuje kolejne samochodowe klasyki.

 

National Geographic Wild

 

WILD OCEANS / MIESIĄC OCEANÓW

Premiery w soboty od 2 czerwca od godz. 14:00 na kanale National Geographic Wild
W tej serii wyruszymy w piękną i fascynującą podróż do podwodnego świata, by zgłębić sekrety waleni: orek, długopłetwców, narwali, bieług i kaszalotów. Ich królestwo ciągnie się od Alaski i ciągnie się przez Patagonię, Grenlandię i Azory aż po Sri Lankę.

W ramach cyklu widzowie zobaczą premierowe odcinki:

SECRETS OF THE WHALES / TAJEMNICZY ŚWIAT WALENI
(4X60)
„Tajemniczy Świat Waleni” zanurza widzów głęboko w epicentrum środowiska wielorybów, aby ukazać niezwykłe umiejętności komunikacyjne i skomplikowane struktury społecznych pięciu różnych gatunków wielorybów: ork, humbaków, bieług, narwali i kaszalotów. Materiał do stworzenia programu kręcono przez trzy lata w 24 lokalizacjach. Podczas tej epickiej podróży dowiemy się, że wieloryby są o wiele bardziej złożone i podobne do nas, niż kiedykolwiek sobie wyobrażano.

SUPER REEFS / NIESAMOWITE RAFY KORALOWE

(1X60)
W 2009 roku National Geographic z zespołem Christine Seas zbadał południowe wody wysp Line Islands, odkrywając w nich dziewicze rafy koralowe oraz kwitnące ekosystemy pełne rekinów i ogromnych ławic ryb. Jednak w latach 2015-16 bezprecedensowe działania człowieka skutkujące ociepleniem wód zabiło połowę koralowców. Zespół Christine Seas powraca w 2021 roku, mając nadzieję, że zobaczy oznaki odbudowy. Zamiast tego odkryli najbardziej spektakularną odbudowę raf koralowych, jaką kiedykolwiek widziano.
WILD, SMART AND DEADLY / DZIKIE, SPRYTNE I ZABÓJCZE
Premiery w soboty od 8 czerwca o godz. 18:00 na kanale National Geographic Wild Program “Dzikie, Sprytne i Zabójcze” przedstawia najbardziej niezwykłe zwierzęta, które wykorzystują szereg zadziwiających, tajnych supermocy, aby pokonać swoich wrogów, polować na zdobycz, przyciągnąć partnera i przetrwać na wolności.
 

Nat Geo People

 

LOCAL STUNT / MIESIĄC RÓŻNORODNOŚCI

Premiery w niedzielę od 2 czerwca od godz. 15:00 na kanale National Geographic People
Czerwiec jest miesiącem równości. W tym czasie National Geographic People zaprasza na cykl programów skupiających się nie tylko na różnorodności, ale przede wszystkim na tym, co nas wszystkich łączy.
W ramach cyklu widzowie zobaczą emisje:
PRIDE FORM ABOVE / PRIDE: MIESIĄC RÓWNOŚCI
Parady i marsze równości odbywają się na całym świecie każdego roku, zwykle w czerwcu. Są dla społeczności LGBTQ+ wyrazem protestu wobec dyskryminacji i okazją do szerzenia postulatów równości praw i akceptacji społecznej. Uczestnicy tych wydarzeń manifestują dumę z tego, kim są. Przyjrzymy się największym z tych imprez z nowej perspektywy – z lotu ptaka. Przekonamy się, jak dzięki nieposkromionej kreatywności i twórczej logistyce organizowane są te barwne festiwale nadziei.

X: THE GENERATION THAT CHANGED THE WORLD EP. 1, 5 / POKOLENIE X: ŚWIAT TO ZA MAŁO

Przyjrzymy się wydarzeniom historycznym oraz kulturalnym, które ukształtowały słynne pokolenie X oraz jego wrażliwość. Pokażemy też, w jaki sposób jego członkowie, czyli osób urodzonych w latach 1961-1981 próbowali zmieniać świat.

THE STORY OF US WITH MORGAN FREEMAN / OPOWIEŚĆ O CZŁOWIECZEŃSTWIE

Czy miłość ma moc zmieniania rzeczywistości? Morgan Freeman wyrusza w podróż dookoła świata w poszukiwaniu źródeł różnic między społeczeństwami i cech wspólnych, spajających ludzkość, badając tę pierwotną i wspólną dla całej ludzkości siłę w różnych zakątkach świata.

CLOTILDA: LAST AMERICAN SLAVE SHIP / CLOTILDA: OSTATNI STATEK NIEWOLNICZY

Program ukazuje historię ekspedycji archeologicznej, której celem było zbadanie wraku ostatniego amerykańskiego statku niewolniczego – Clotildy.

HOW I GOT HERE / PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI

Dorosłe dzieci emigrantów towarzyszą rodzicom w wyprawach do krajów dzieciństwa, dzięki czemu mogą poznać swoje dziedzictwo kulturowe. Fikile i jej ojciec Bangane wybierają się do Zimbabwe, gdzie córka poznaje kulturę Ndebele, która ukształtowała jej ojca.

GENDER REVOLUTION: A JOURNEY WITH KATIE COURIC / REWOLUCJA GENDER

Dziennikarka Kate Couric stawia pytanie o tożsamość płciową we współczesnym świecie. Rozmawia o cielesności i płci z naukowcami i lekarzami.

foto, źródło. National Geographic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *