Przebojowe Opole i same hity w Polsacie

Ostatni weekend czerwca będzie bardzo gorący i to nie tylko za sprawą pogody! Już po raz drugi do Opola zjadą najlepsi artyści sceny muzycznej i kabaretowej. Odbędą się huczne obchody 50-lecia pracy scenicznej Krzysztofa Cugowskiego. Wystąpią również Jenny Berggren z zespołu Ace of Base oraz Shaggy. A to tylko kilka gwiazd z całego firmamentu, który będą podziwiać tego weekendu widzowie Przebojowego Opola 2019.

 

 

Doskonała zabawa zaczyna się sobotę, 29 czerwca, od Opolskiej Nocy Kabaretowej – wyjątkowego widowiska, które gwarantuje dużą dawkę humoru i porusza najważniejsze kwestie dotyczące bieżącej sytuacji w naszym kraju, jak również w pracy, a nawet w domach. Satyrycznym podejściem do tych tematów twórcy nawiązują do legendarnego programu „S tyłu sklepu” Kabaretu Tey.

Autorem scenariusza Opolskiej Nocy Kabaretowej jest Robert Górski, a gospodarzami wieczoru są członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Za temat przewodni służy słynny obecnie PRZEKOP, czyli od morza do Żoliborza. Po wielkim sukcesie budowy Dworca Centralnego inżynier Karwowski, w towarzystwie gwiazd polskiego kabaretu, rusza nad Zalew Wiślany, żeby nadzorować kolejny ważny dla kraju projekt. Swoją obecnością Opolską Noc Kabaretową uświetniają: Grupa MoCarta, Kabaret Nowaki, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret na Koniec Świata, Igor Kwiatkowski, Marcin Daniec, Artur Andrus i Zbigniew Zamachowski. Za oprawę muzyczną odpowiadają The Jobers.

W niedzielę tą samą sceną zawładnie muzyka. Widzowie spędzą ten wieczór w towarzystwie artystów królujących na listach przebojów, wśród których będą: Wilki, Lanberry, Maciej Maleńczuk, C-Bool, Komodo, Enej oraz grupa Sen. Specjalnie dla zebranych w amfiteatrze gości i widzów przed telewizorami zaśpiewają także Filatov & Karas, Jenny Berggren z grupy Ace of Base oraz twórca hitu „Boombastic” – Shaggy! To jednak nie wszystko. Swój jubileusz świętować będzie z Polsatem Krzysztof Cugowski, współtwórca słynnej Budki Suflera, charyzmatyczny wokalista, którego głosu nie da się zapomnieć. W tym roku Krzysztof Cugowski obchodzi 50-lecie pracy artystycznej. 30 czerwca na kultowej scenie zabrzmią więc jego największe przeboje. Podczas opolskiego koncertu w duecie z Krzysztofem Cugowskim zaśpiewają znakomici goście: Edyta Górniak i Ryszard Rynkowski. Nie zabraknie również wirtuoza gitary Marka Raduli i pierwszego basisty Budki Suflera – Janusza Pędzisza.

Koncert poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan w towarzystwie Macieja Rocka i Macieja Dowbora, a za humorystyczną oprawę wieczoru odpowiada Kabaret Nowaki.

Przebojowe Opole 2019: Opolska Noc Kabaretowa w sobotę, 29 czerwca, o godz. 20:05 w Telewizji Polsat

Przebojowe Opole 2019: Jedziemy na wakacje w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 20:05 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *