Przedstawiciele Telewizji Polskiej w Jury Festiwalu Prix Italia 2017 i w gronie prelegentów

W Mediolanie rozpoczyna się 69. edycja prestiżowego festiwalu Prix Italia, którego głównym organizatorem jest włoski publiczny nadawca RAI, zaś Telewizja Polska jest partnerem festiwalu od 1956 roku. TVP będzie reprezentowana na festiwalu zarówno przez swoje produkcje, jak i przez udział ekspertów w jury i w towarzyszących festiwalowi warsztatach.
 
Zgłoszone na Festiwal produkcje walczą o nagrody w kategoriach Radio, Television and Web, z czego produkcje telewizyjne oceniane są w kategoriach: Performing Arts, Drama i Documentary.
W kategorii Documentary nominowana została wyprodukowana przez TVP „Ikona” Wojciecha Kasperskiego. Określana jako film o poszukiwaniu duszy, „Ikona” to wstrząsająca opowieść o wykluczonych pacjentach rosyjskiego szpitala psychiatrycznego, poszukujących swojego miejsca w świecie, którego nie rozumieją.
Karolina Socha-Kalinowska, reprezentująca Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej, została Przewodniczącą Jury kategorii Perfoming Arts.
W przeddzień festiwalu, 29 września, we współpracy z Rai Fiction organizowane są warsztaty festiwalowe „TV Series & Web Series workshop”, z udziałem prelegentów z organizacji czlonkowskich Prix Italia. Telewizję Polską reprezentuje tu Piotr Derewenda z Agencji Kreacji Filmu i Serialu. Swoje doświadczenia z obszaru filmów, seriali i spektakli telewizyjnych przekaże w prezentacji na temat „ true stories” – produkcji filmowych opartych na faktach.
Prix Italia – International Competition for Radio, Television and Web to najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal programów radiowo-telewizyjnych; powstał w 1948 r. z inicjatywy telewizji włoskiej RAI. Prix Italia stanowi alians najważniejszych światowych stacji telewizyjnych i radiowych, wśród partnerów i stałych członków jest 90 publicznych i prywatnych stacji, reprezentujących 48 krajów z 5 kontynentów. Telewizja Polska S.A. jest członkiem Prix Italia od 1956 r. Nagroda Festiwalu to najwyższe, obok amerykańskiego EMMY, międzynarodowe wyróżnienie dla twórcy tv i radia.
Udział przedstawicieli Telewizji Polskiej jako ekspertów na forum międzynarodowych stacji telewizyjnych w znaczący sposób podkreśla rangę, dokonania i profesjonalizm polskiego nadawcy publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *