Przedwyborcza debata kobiet tylko na Gazeta.pl

We wtorek, 8 października br. o godzinie 19:00 Gazeta.pl zaprosi internautów na wyjątkową debatę przedwyborczą, w której wystąpią cztery kandydatki do Sejmu. W studiu portalu polityczki z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PiS i PSL – Koalicji Polskiej odpowiedzą na pytania Łukasza Kijka.

 

 

 

 

Debatę będzie można oglądać na żywo na stronie głównej portalu oraz na profilu Gazeta.pl na Facebooku już jutro – we wtorek, 8 października br. o godzinie 19:00. Zaproszenie do rozmowy przyjęły: Joanna Mucha, kandydatka Koalicji Obywatelskiej (nr 1 w okręgu 6.), Marcelina Zawisza, kandydatka Lewicy (nr 1 w okręgu 21.), Małgorzata Golińska, kandydatka PiS (nr 3 w okręgu 40.) oraz Agnieszka Ścigaj, kandydatka PSL – Koalicji Polskiej (nr 1 w okręgu 13.). Transmisja ze studia Gazeta.pl potrwa około 50 minut.

 

– Nie zmusimy naszych rozmówczyń do odpowiadania na czas ani milczenia podczas wypowiedzi kontrkandydatek. Liczymy na merytoryczną rozmowę i swobodną wymianę argumentówmówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl– W naszej debacie każda z polityczek będzie mogła wyrazić opinię o naprawdę najważniejszych dla Polek i Polaków tematach, niekoniecznie tych najczęściej obecnych w kampanii wyborczej.

 

Debatę poprowadzi Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next.Gazeta.pl. Rozmowa zostanie podzielona na trzy bloki tematyczne: rola kobiet w polityce oraz propozycje programowe skierowane do kobiet; służba zdrowia, edukacja i ekologia oraz obietnice socjalne i sprawy gospodarcze. Pytania będą kierowane kolejno do wszystkich kandydatek, a na zakończenie debaty każda z nich będzie miała czas na swobodną wypowiedź.

 

Debata Gazeta.pl zostanie pokazana na żywo, ale nagranie będzie dostępne także później na stronie głównej portalu.

 

Debata jest promowana w serwisach Gazeta.pl i w mediach społecznościowych, a także na antenie Radia TOK FM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *