Prasa - Ksiązka

Przyszłość należy do kobiet – 8 marca br. rusza 4. edycja akcji #Nieustraszonawpracy

Już od 4 lat „Wysokie Obcasy” prowadzą akcję #Nieustraszonawpracy, inspirując Polki do stawiania czoła stereotypom i przeszkodom na drodze rozwoju zawodowego. Kolejna odsłona projektu skupia się na perspektywach kariery kobiet w tzw. męskich zawodach.

 

Mimo wielu pozytywnych zmian społecznych kobiety nadal nie są traktowane na równi z mężczyznami w obszarze kariery. Akcja „Wysokich Obcasów” #Nieustraszonawpracy powstała po to, by dodać sił Polkom marzącym o realizacji swojego potencjału zawodowego – wbrew wszelkim systemowym przeciwnościom, a jej motto to „Znajdź w sobie siłę i bez strachu walcz o to, co słuszne”.

W tym roku akcja dotyka problemu tzw. męskich zawodów. W jaki sposób można przełamać dominację mężczyzn w tych, zwykle świetnie płatnych i prestiżowych, profesjach? Jaką nową jakość wniosłyby do nich pracowniczki? Jakie zawody przyszłości mogą kreować Polki, zmieniając rzeczywistość na lepsze? W których zawodach kobiety stają się ofiarami stereotypu, kultury, wychowania, momentu w historii, a w których posiadają przewagi wynikające z predyspozycji płci? Na te pytania spróbują odpowiedzieć dziennikarki redakcji „Wysokich Obcasów”, „Wysokich Obcasów Extra” oraz serwisu WysokieObcasy.pl. W materiałach publikowanych w ramach akcji #Nieustraszonawpracy pokażą na konkretnych przykładach, że rozwój i spełnienie kobiet w zawodach tradycyjnie męskich są możliwe. Dodatkowo prześwietlą także zagadnienie różnorodności wśród pracowniczek – jak wygląda sytuacja na rynku pracy Polek z niepełnosprawnościami, transpłciowych, LGBTQIA+ czy przedstawicielek innych nacji, np. Ukrainek w Polsce.  

Łącznie w ramach cyklu „Akademia Nieustraszonej w pracy” powstanie 20 publikacji, 4 podcasty oraz 4 webinary. 

Łącznie w ramach cyklu „Akademia Nieustraszonej w pracy” powstanie 20 publikacji, 4 podcasty oraz 4 webinary.

W tekstach i rozmowach dziennikarki zaprezentują sylwetki kobiet, spośród których redakcja nominuje później 10 kandydatek do nagrody „Nieustraszona w pracy”. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta gala 15 grudnia br., podczas której zostaną ogłoszone i nagrodzone Nieustraszone 2023. Dodatkowy laur przypadnie także Nieustraszonej wybranej przez czytelniczki „Wysokich Obcasów”.

Partnerem akcji „Nieustraszona w pracy” jest State Street Bank.

8 marca br. podczas konferencji prasowej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zainaugurowana zostanie akcja State Street Global Advisors “Fearless Together #empower your career in finance”, w ramach której do Polski zawita słynna rzeźba Nieustraszonej Dziewczynki (Fearless Girl) autorstwa Kristen Visbal, na co dzień stojąca przed gmachem giełdy w Nowym Jorku. To właśnie ten posąg z brązu stanowił inspirację dla akcji „Wysokich Obcasów”, a jego wizerunek towarzyszył wielu elementom projektu #Nieustraszonawpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *