Polsat BOXSport w TV

Puchar Włoch: Fiorentina – Bologna w w Polsacie Sport News i Polsacie Box Go

We wtorkowy późny wieczór poznamy pierwszego półfinalistę Pucharu Włoch. Fiorentina zmierzy się na własnym boisku z Bolonią, która w drodze do ćwierćfinału wyeliminowała m.in. Inter. Gdzie obejrzeć mecz Fiorentina – Bologna? O której godzinie?

Fiorentina, aby awansować do ćwierćfinału Coppa Italia musiała wygrać tylko jeden mecz – w 1/8 finału z Parmą. Niewiele jednak brakowało, aby faworyt niespodziewanie przegrał, ponieważ już po 23 minutach rywalizacji musiał odrabiać dwie bramki straty.

Ekipa z Florencji doprowadziła do remisu rzutem na taśmę, strzelając dwa gole w samej końcówce i doprowadzając do dogrywki. O losach awansu zadecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się przedstawiciel Serie A.

Znacznie dłuższą drogę do najlepszej ósemki turnieju przeszła Bologna, która w 1/32 finału pokonała Cesenę 2:0, a w następnej rundzie w takich samych rozmiarach zwyciężyła Veronę.

Do prawdziwej sensacji doszło w 1/8 finału, kiedy rywalem był faworyzowany Inter. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. W dogrywce piłkarze z Mediolanu objęli prowadzenie w 92. minucie, ale ostatnie zdanie należało do przyjezdnych, którzy nie tylko wyrównali, ale strzelili zwycięskiego gola na wagę awansu.

Fiorentina, która w tabeli Serie A zajmuje wysokie czwarte miejsce, przystąpi do wtorkowego starcia po wyjazdowej porażce z Sassuolo 0:1. Z kolei Bologna, będąca tuż za swoim najbliższym rywalem – na piątej lokacie, zremisowała u siebie z Genoą 1:1.

Oba zespoły ostatni raz rywalizowały ze sobą w listopadzie minionego roku. Wówczas Fiorentina wygrała 2:1.

Warto zaznaczyć, że piłkarzami Bolonii są Łukasz Skorupski oraz Kacper Urbański.

Kiedy mecz Fiorentina – Bologna? O której godzinie?

Transmisja meczu Fiorentina – Bologna od godz. 20:55 w Polsacie Sport News oraz Polsacie Box Go