Puchar Włoch: półfinały w TVP Sport

Mecz Interu z Lazio wyłonił ostatniego półfinalistę Pucharu Włoch. W walce o trofeum poza klubem z Rzymu zostały jeszcze Milan, Atalanta oraz Fiorentina. Transmisje spotkań półfinałowych w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Na zakończenie ćwierćfinałów Coppa Italia nie zabrakło emocji. Po 90 minutach spotkania Interu z Lazio był bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej połowie dogrywki Ciro Immobile umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że Lazio zamelduje się w półfinale po 120 minutach, ale w ostatniej akcji sędzia podyktował rzut karny za faul Sergeja Milinkovicia-Savicia na Rosario Abisso. Jedenastkę wykorzystał Mauro Icardi. W serii rzutów karnych lepsi byli rzymianie, którzy wygrali 4:3 i awansowali do półfinału.

W nim zagrają z Milanem, który na San Siro wyeliminował Napoli, wygrywając 2:0. Bohaterem spotkania był Krzysztof Piątek, który strzelił oba gole. Polski napastnik kilka dni wcześniej trafił do zespołu Gennaro Gattuso z Genoi.

Szansę na trofeum ma też Atalanta. Klub z Bergamo w ćwierćfinale sensacyjnie pokonał 3:0 broniący tytułu Juventus. Liderzy Serie A tym samym po raz pierwszy od pięciu lat nie zagrają w finale rozgrywek. Rywalem Atalanty będzie Fiorentina, która upokorzyła Romę, triumfując aż 7:1.

W półfinałach rywalizacja odbywać będzie się systemem mecz i rewanż. Zwycięzcy każdej z par awansują do finału.