Radio 357 ogłosiło nowości w ramówce

Radio 357 ujawniło jesienne zmiany w audycjach na żywo. Poranne pasmo w dni powszednie wystartuje wcześniej – od godz. 6:00. Radio testuje nową formułę hybrydową – łączenia audycji na żywo i na żądanie (podcastów). Wśród nowości – pierwszy i jedyny podcast dostępny publicznie, poza platformą Twoje 357. Patroni poprowadzą audycję muzyczną z wybraną przez siebie osobą z redakcji. Nowe jingle pasma przedpołudniowego nagrał „głos Google Maps”. Zmiany w ramówce – od 14 września.

 

Przesuwamy zegarki – na 6:00

Promocja nowej ramówki przebiega pod hasłem „Przesuwamy zegarki”. Chodzi o wcześniejszy start pasma porannego. W dni powszednie Radio 357 będzie nadawało na żywo od godz. 6:00. Od poniedziałku do czwartku Ranek z Marcinem Łukawskim, w piątki – PoBudka z Olą Budką.

– Jesienią dzień się skraca, ale nie u nas. To odpowiedź na liczne prośby Patronów i Słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów. Na przekór nieubłaganym prawom astronomii – pomożemy Słuchaczom wstać i zmierzyć się z poranną krzątaniną, gdy sytuacja za oknem będzie raczej demotywująca mówi Marcin Łukawski, prowadzący Ranek.

Stałe cykle w ramach porannych pasm pozostają. – Będą Pytania z Księżyca z Tomaszem Rożkiem, Latka Lecą, czyli kartka z kalendarza na wesoło, Tatowanie Krystiana Hanke, Muzyczny Goniec z aktualnościami muzycznymi, 357 Kęsów Na Śniadanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr i Zejdźmy Na Ziemię, czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską. Będą też przejęcia anteny z Markiem Niedźwieckim, Marcinem Cichońskim, Stelką i Gąsem – teraz bliżej godziny 9:00. Dzięki temu Kieruj Się Na Południe potrwa dłużej – podsumowuje Ola Budka, autorka piątkowej PoBudki.

Hybrydowa formuła audycji – część na żywo, część w podcaście

W ramach jesiennych nowości zespół Radia 357 wprowadza pilotażowo dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część jako audycja na żywo, druga – jako podcast z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej.

– To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu Słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radiowyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

W formule łączonej realizowane będą na początku Route 357 Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i PROGnozy Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

Nowy i jedyny podcast dostępny publicznie

Najlepszy Radiowy Adres Na Świecie to nazwa nowej audycji i podcastu. Przygotowują go Gabi Darmetko i Paweł Sołtys. Jako jedyny będzie dostępny publicznie – na popularnych platformach podcastowych oraz na YouTube.

– Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu. Audycja na żywo emitowana będzie w poniedziałki o godz. 15:00.

Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji zostaną zaprezentowane jeszcze we wrześniu.

Audycja prowadzona przez Patronów, „głos Google Maps”, nowości i powroty

Nową propozycją dla Patronów będzie audycja WyDźwięki. Raz w miesiącu poprowadzą ją Patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji Radia 357.

– Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po Grze Zespołowej projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty – tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357 mówi Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.

Zespół Radia 357 poinformował też o antenowych nowościach:

– stałej audycji Siódme Oblicze Poranka Antoniego Grudniewskiego, rozpoczynającej niedziele,

– audycji Chlebem i Soulą z muzyką hip hop, soul, funk i R’n’B, prowadzonej przez Maję Piskadło, nadawanej w środy o 22:00

– wydłużeniu do dwóch godzin audycji Daniela Wyszogrodzkiego, nadawanej na zmianę z Panoptikum Bartka Gila w poniedziałki o 19:00

– nowej godzinie emisji Przeglądarki Gabi Darmetko w soboty o 8:00

– cyklu o komiksach Katarzyny Borowieckiej

– szlifowaniu języka angielskiego we wtorkowe poranki z Karoliną Eastwood

– nowej nazwie wieczornego pasma publicystycznego – „Plac Na Rozdrożu” – emitowanego od poniedziałku do czwartku o 21:00

– nowym jinglu dla pasma przedpołudniowego „Kieruj Się Na Południe”, który zabrzmi głosem
Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google.

Będą też wyczekiwane przez Słuchaczy powroty:

– Bistro Katarzyny Pruchnickiej – rozmowy najlepsze na sobotnie śniadanie w soboty o 9:00

– Przysobocie Krystiana Hanke, czyli audyt tygodnia w soboty o 13:00 – na zmianę z improwizowaną audycją ekipy Teatru Klancyk

– Wiszące Ogrody Bartka Gila w soboty o 23:00

– audycje artystów: Pewex Darii Zawiałow i Zelig Krzysztofa Zalewskiego

Wszystkie zmiany pojawią się na antenie od wtorku, 14 września. – Wtorki to nasza świecka tradycja. Celujemy w ten dzień tygodnia, by uruchomić radiowe nowości. To na pamiątkę pewnego wtorku, który zdarzył się 5 stycznia 2021, czyli dnia startu Radia 357 – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *