Radio 357 wydłuża nadawanie. Startują cztery nowe audycje muzyczne

Od dzisiaj Radio 357 w dni powszednie nadaje do północy. W paśmie między g. 22.00 a 24.00 pojawią się cztery autorskie audycje muzyczne. Poprowadzą je: Marta Kula (jazz), Łukasz Dunaj (ciężkie brzmienia), Marta Malinowska (hip–hop) i Baasch (muzyka elektroniczna). W poniedziałek 22.02 o g. 22.00 na antenie specjalny „soundclash” – muzyczny dialog autorów nowych audycji.

Do tej pory w dni powszednie Radio 357 emitowało audycje do godz. 22.00. Po tej godzinie na antenie nadawana była muzyka. Nowe audycje wypełnią pasmo wieczorne i tym samym wydłużą ramówkę do północy.

– Zgodnie z zapowiedziami uruchamiamy kolejne audycje. Po dwóch nowych pasmach publicystycznych nadawanych o godz. 15.00 i 21.00 nadszedł czas na rozbudowanie oferty muzycznej. Uwzględniamy przy tym głosy i reakcje słuchaczy. Staramy się budować ciekawą propozycję, którą trudno znaleźć gdzie indziej – mówi Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

W nowym paśmie pojawią się cztery nowe audycje autorskie. Dwie z nich poprowadzą Marta Kula i Marta Malinowska z zespołu radia. – To będzie pasmo tworzone przez pasjonatów, a jednocześnie profesjonalistów w swoich muzycznych bajkach. Dla Marty Kuli to pierwsza stała audycja. Słuchacze przyjęli Martę znakomicie, co bardzo nas ucieszyło. Z kolei Marta Malinowska wie wszystko o hip-hopie – od lat najpopularniejszym gatunku muzycznym. Wydłużenie prowadzonej przez nią „Selekcji naturalnej” do dwóch godzin było tylko kwestią czasu – wyjaśnia Piotr Stelmach, koordynujący brzmienie i muzyczną część oferty Radia 357. – Namówiliśmy do współpracy także Łukasza Dunaja i Bartosza Schmidta, czyli Baascha. Łukasz to autorytet, jeśli chodzi o ciężkie granie. Jest redaktorem naczelnym Noise Magazine i autorem między innymi biografii zespołu Rammstein. Baasch to jeden z najbardziej obiecujących producentów, kompozytorów i wykonawców muzyki elektronicznej. Po każdej osobie z tej niezwykłej „czwórki” możemy spodziewać się kapitalnych audycji. Liczę na to, że dla fanów tych brzmień to pasmo szybko stanie się pozycją obowiązkową – dodaje Stelmach.

W poniedziałki Marta Kula zaproponuje brzmienia z obszaru jazzu, muzyki klasycznej, rocka, poezji śpiewanej i muzyki świata. – Będziemy odkrywać, ale i wracać do nagrań, które powodują ten miły dreszcz – zapowiada dziennikarka.

We wtorek Łukasz Dunaj zaprosi do świata cięższych brzmień – metal, hardcore, punk i „czarna” elektronika. – W tej audycji będziemy grać na ostro, ale niebanalnie. Jednak lojalnie ostrzegam – słuchając nas będziecie mogli usłyszeć od domowników: „wyłącz ten hałas, spać nie można!”. I będzie to dla nas najlepszy dowód na dobrze wykonaną robotę – mówi Dunaj.

W środę w wydłużonym do dwóch godzin formacie i o nowej porze zadebiutuje audycja Marty Malinowskiej poświęcona hip-hopowi. Jak przekonuje prowadząca: – W naszym otoczeniu funkcjonuje coraz więcej elementów wywodzących się z tej kultury. Pomożemy je dostrzec i polubić.

Gospodarzem czwartkowego wieczoru będzie Bartosz Schmidt, czyli Baasch. – Postaram się pokazać, że w muzyce elektronicznej potrafi być dużo emocji o różnym ładunku – mówi autor.

Na start pasma autorzy audycji wspólnie organizują audycję specjalną. Pojawi się na antenie w poniedziałek 22 lutego o godz. 22.00. – Będzie to tzw. „soundclash”, czyli swoisty muzyczny dialog autorów. Przy tak różnych muzycznych kierunkach i wrażliwościach prowadzących będzie to na pewno unikatowa propozycja. Bardzo namawiam, żeby zarezerwować ten wieczór i spędzić go z Radiem 357 – mówi Piotr Stelmach.

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70 osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Krystiana Hanke, Michała Olszańskiego, Ernesta Zozunia czy Patrycjusza Wyżgę. Radio utrzymuje się w całość z wpłat słuchaczy. 27 000 Patronów przekazuje już 600 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. Stacja nadaje od 5 stycznia 2021 roku. W pierwszym miesiącu działalności stream radia uruchomiono 34 milionów razy na 2,5 milionach urządzeń. W tym czasie wyemitowanych zostało 250 audycji i około 10 000 piosenek. Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

SPIS NOWYCH AUDYCJI:

Poniedziałek (22.00-24.00) – Cool Kid Of Jazz – Marta Kula

Wtorek (22.00-24.00) – Włącz Ten Hałas – Łukasz Dunaj

Środa (22.00-24.00) – Naturalna Selekcja – Marta Malinowska

Czwartek (22.00-24.00) – Neurotransmisja – Baasch (Bartosz Schmidt)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *