Radio Silesia świętuje 4 urodziny!

To już 4 lata, odkąd Radio Silesia rozpoczęło nadawanie – obchody Urodzin wraz z Nocą Świętojańską odbędą się 24 czerwca na Plaży w Niewieszy nad Zbiornikiem Pławniowickim.

 

Radio Silesia rozpoczęło nadawanie po północy we wtorek, 1 lipca 2014 roku, jednak historia istnienia stacji sięga 1993 roku – wtedy emitowano sygnał jako Radio Puls. 12 kwietnia 1993 roku została nadana w eter pierwsza audycja z wieży świętego Antoniego w Gliwicach-Wójtowej Wsi. W 1998 roku rozgłośnia przyjęła nazwę „Radio Plus” ze względu na przystąpienie do sieci katolickich rozgłośni, później „Radio Plus Gliwice”, a następnie „Radio Plus Katowice”. Jako Radio Silesia istnieje od 2014 roku, ściśle współpracując z Telewizją TVS.

Radio Silesia to prywatna, lokalna rozgłośnia, która szczyci się swoimi śląskimi korzeniami. Na antenie można usłyszeć największe hity śląskiej sceny muzycznej, audycja „Pierwsza zmiana” wita wszystkich, którzy wstają o poranku, z kolei „Weekend z gwiazdą” to gwarancja kameralnego spotkania z najpopularniejszymi artystami w regionie. Krótko mówiąc – „Fajnie grają”!

Obchody 4 urodzin Radia Silesia będą połączone z Nocą Świętojańską – Święto Ognia i Wody, tak więc emocje na najwyższym poziomie gwarantowane! Impreza rozpocznie się o 14:00 na Plaży w Niewieszy, nad Zbiornikiem Pławniowickim (wstęp wolny).

A co w programie?

Blue Party – Bożena Mielnik – Claudia i Kasia Chwołka – De Silvers – Freje – Jacek Silski – Kiersi – Mariusz Doroz – Michalina Starosta – Muzykanty – Mirosław Jędrowski – Piotr Feszter – Piotr Herdzina i Zespół Bez Nazwy – Roko i Colino – TIME – Toby z Monachium

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *