„Randka w ciemno” w Kino Polska

Premierą tygodnia Kino Polska będzie nieprzewidywalna komedia romantyczna Randka w ciemno, której bohaterami są Majka – mądra, ładna i wrażliwa dziewczyna oraz Karol – cwaniak przekonany o własnej atrakcyjności dla płci przeciwnej. Gdy oboje poznają się w telewizyjnym show randkowym nie przypuszczają, że będzie to dla nich początek interesującej, damsko-męskiej rozgrywki. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? W filmie występuje cała plejada młodych polskich aktorów: Katarzyna Maciąg, Borys Szyc, Lesław Żurek i Anna Dereszowska, którym towarzyszą Bogusław Linda i Zbigniew Zamachowski.

 

Ponadto Kino Polska zaprasza też na Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza, film nawiązujący do słynnej Eroiki Andrzeja Munka. W Strasznym śnie… reżyser Kazimierz Kutz wraca do tytułowego Dzidziusia Górkiewicza, warszawskiego cwaniaka i oportunisty, i dokonuje sądu nad jego przeszłością. W roli tytułowej ponownie występuje wybitny aktor kabaretowy Edward Dziewoński (więcej szczegółów o ofercie programowej Kino Polska poniżej).

PREMIERA KINO POLSKA

Randka w ciemno

komedia romantyczna, Polska 2010
reż. Wojciech Wójcik
wyst.: Katarzyna Maciąg, Borys Szyc, Lesław Żurek, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski, Bogusław Linda, Tomasz Kot

Majka, wspierana i namawiana przez gotowe na wszystko przyjaciółki, zgłasza się do telewizyjnego programu randkowego. Szczęśliwie wygrywa w nim egzotyczną wycieczkę u boku zadufanego w sobie Karola. Jednak w życiu Majki, poza Karolem, jest jeszcze inny mężczyzna starający się o jej względy. Przekonacie się, do czego mogą być zdolni faceci rywalizujący o kobietę. A do tego, faceci tak nietuzinkowi….

niedziela, 14 kwietnia / 20:00

Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza

dramat, komedia Polska 1993
reż. Kazimierz Kutz
wyst.: Edward Dziewoński, Barbara Połomska, Katarzyna Skrzynecka, Grzegorz Damięcki, Szymon Kuśmider

Dzidziuś Górkiewicz, jeden z bohaterów Eroiki Andrzeja Munka, wciąż żyje i ma się nad podziw dobrze. Zamknąwszy swe rozległe interesy, Górkiewicz wraz z wnuczką Ewą przeniósł się pod Warszawę, gdzie wiedzie spokojne życie rentiera, wśród mieszkańców prowincji ciesząc się opinią uczciwej osoby. Błogi wypoczynek kończy się, kiedy grupa biznesmenów postanawia wysunąć jego kandydaturę w lokalnych wyborach…

wtorek, 16 kwietnia / 22:10

PREMIERA KINO POLSKA

Enduro Bojz

dramat, akcja, Polska 2000
reż. Piotr Starzak
wyst.: Jan Wieczorkowski, Andrzej Andrzejewski, Barbara Kurzaj, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Agnieszka Dygant

Nastoletni Kuba nie potrafi porozumieć się ze swoim ojcem, który nie akceptuje jego wyborów ani zainteresowań. Po kolejnej kłótni, Kuba zabiera swój ukochany motocykl enduro, kradnie rewolwer ojca i ucieka ze swoim najlepszym przyjacielem w Bieszczady.

piątek, 19 kwietnia / 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *