Cykl „Świetlana przyszłość” w sobotnie wieczory na TNT

Przyszłość naszej cywilizacji to temat od zawsze fascynujący twórców filmowych. W kwietniowe soboty o godzinie 21:00 stacja TNT przedstawi filmy, których główny motyw stanowią alternatywne scenariusze przedstawiające przyszłe losy naszej planety i jej mieszkańców.

 

Sobotni cykl rozpocznie „Uciekinier” z brawurową rolą Arnolda Schwarzeneggera. Główny temat filmu stanowi gra telewizyjna, której stawką są wolność i życie uczestników. Morderczą walkę musi stoczyć także Ben Richards, policjant niesłusznie oskarżony o przyczynienie się do masakry ludzi na ulicach Los Angeles. Jego występ wymyka się jednak spod kontroli, a odkryta po drodze prawda
o widowisku mobilizuje go nie tylko do odzyskania wolności, ale także wymierzenia sprawiedliwości pomysłodawcom całego przedsięwzięcia.

Tydzień później stacja wyświetli film pt. „Dystrykt 9”. Tytuł produkcji odnosi się do specjalnego obszaru w Johannesburgu, nad którym unosi się przybyły na Ziemię statek kosmiczny. Zamieszkiwany przez obcych, zwanych pogardliwie “krewetkami”, dystrykt staje się gettem dla przybyszy. Ostatecznie podjęta zostaje decyzja o jego likwidacji. Operacją kieruje służbista
i biurokrata Wikus van de Merwe, który podczas akcji zostaje zainfekowany, a jego genotyp stopniowo upodabnia się do DNA obcego. Dopiero wtedy mężczyzna zaczyna rozumieć, co to znaczy być niepożądanym elementem w społeczeństwie.

Kolejna sobota na kanale TNT to emisja filmu „Terminator 2: Dzień sądu” i Arnold Schwarzenegger w jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych kreacji. Film przedstawia losy cyborga, który został wysłany z przyszłości, aby ochronić Sarę Connor i jej syna Johna – przyszłego przywódcę ludzkości w wojnie przeciw maszynom. Ich głównym przeciwnikiem będzie wyjątkowo niebezpieczna maszyna, supernowoczesny robot T-1000. Trzymający w napięciu obraz został wyróżniony aż czterema statuetkami Oscara, w tym za efekty specjalne.

Cykl tematyczny „Świetlana przyszłość” zakończy wyreżyserowany przez Michaela Baya film „Armageddon”. Gdy potężny meteoryt zbliża się do Ziemi, jedyną szansą na ocalenie ludzkości jest wysłanie w przestrzeń kosmiczną ekipy ekspertów wyspecjalizowanych w ekstremalnych odwiertach. Wykwalifikowani technicy, na czele których staje Harry Stamper (w tej roli Bruce Willis), nie do końca jednak sprawdzają się w roli astronautów. Czy misja zakończy się powodzeniem?

Plan emisji:

sobota, o godz. 21:00

06.04 – Uciekinier

13.04 – Dystrykt 9

20.04 – Terminator 2: Dzień sądu

27.04 – Armageddon

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *