Red Top TV w MUX L2

1 czerwca br. do oferty lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L2, którego operatorem jest Telewizja Regionalna TVT, dołączony został RED TOP TV.

 

Jest to już ósmy kanał dostępny bezpłatnie dla widzów z Rybnika, Ornontowic i okolic, obok ESKA TV extra, Red Carpet, STARS.TV, TVN HD, TVN 7 HD, TVT oraz TV Okazje.

Już na starcie kanał przypomni kultowe seriale takie jak brazylijska „Niewolnica Isaura” w remasterowanej wersji z nowym „współczesnym” tłumaczeniem. Kolejne propozycje to kultowe czeskie seriale z lat siedemdziesiątych „Kobieta za ladą” oraz „Szpital na peryferiach”. Stacja zaoferuje wersje seriali remasterowane z nowym „współczesnym” tłumaczeniem.

Kanał planuje kilka specjalnych cykli programowych opartych o produkcje filmowe i telewizyjne Europy Wschodniej oraz produkcje azjatyckie.

 

 

Oferta będzie stale uzupełniana przez wybrane produkcje współczesne: południowo-amerykańskie, rosyjskie, skandynawskie oraz azjatyckie.

Kanał wyjdzie naprzeciw amatorom popularnego trendu jakim jest „Binge-watching” i w specjalnych cyklach będzie pokazywał po kilka odcinków kolejnych seriali. W ofercie kanału znajduje się obecnie 12 seriali poczynając od „Sagi Rodu Forsytów” , „Dzieci Arbatu”, aż po współczesną produkcję Sony Pictures Television „Maria Magdalena” – serial nie pokazywany wcześniej w telewizji w Polsce.

Kanał zaoferuje ponadto całą gamę własnych produkcji programowych poświęconych nieznanym faktom z historii kina oraz filmu.

Specjalną ofertą skierowaną do „koneserów” filmu będzie cykl „Po raz pierwszy w Polsce” gdzie stacja pokaże tytuły które nigdy nie były dystrybuowane w kinach ani telewizji w Polsce.
W bibliotece kanału znajduje się obecnie około 100 pozycji nigdy wcześniej nie pokazywanych polskim widzom.

Ponadto kanał wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów będzie „wsłuchiwał” się w sugestie widowni co do wybranych pozycji programowych.

Z uwagi na dość kluczowy dla dystrybucji filmowej moment, kiedy zmienia się jej model i obok dotychczasowej dystrybucji kinowej pojawia się na równorzędnych zasadach dystrybucja poprzez globalne i lokalne platformy VOD, wiele miejsca w programach „Red TOP TV” krytycy i edukatorzy poświęcać będą omawianiem produkcji oraz ofert najważniejszych Platform streamingowych na świecie.

Kanał jest oferowany sieciom Telewizji Kablowej oraz Platformom satelitarnym bezpłatnie.

Nadawcą kanału Red TOP TV oraz właścicielem Platformy „RED GO” jest „Red Carpet Media Group S.A. nadawca kanału „Red Carpet TV” poświęconego tematyce Show biznesowo-lifestylowej .

Dystrybucja kanału – „PASJA TV”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *