Internet & Gry - Reklama

Redakcje Onet.pl, Onet Kobieta, NOIZZ, Medonet, Forbes Women oraz Ofeminin i Plejada uruchamiają akcję #20milionówpowodów

Pod wspólnym hasłem #20milionówpowodów na portalu Onet.pl oraz w serwisach: Onet Kobieta, NOIZZ, Ofeminin.pl, Plejada oraz Medonet, a także w Fobes Women będą się pojawiać artykuły, materiały redakcyjne i analizy, poświęcone m.in. sytuacji kobiet, planowaniu rodziny oraz sytuacji medycyny prenatalnej w Polsce.

 

Celem wspólnej akcji redakcyjnej jest zmiana sposobu myślenia o dostępie do aborcji w Polsce, w którym bezpieczeństwo i zdrowie kobiet jest na pierwszym miejscu.

– Dlaczego 20 milionów powodów? Bo w Polsce żyje niemal 20 milionów kobiet, które są powodem do tego, by nie milczeć, by wskazywać rozwiązania, by dawać wsparcie prawne zarówno kobietom, jak i lekarzom. W związku z tym, co stało się w Pszczynie – śmiercią 30-letniej Izy, nie chcemy, by ta sytuacja została zapomniana. By do obecnej sytuacji kobiet w Polsce nie zaczęto się po prostu przyzwyczajać – mówi Dominika Olszyna, redaktor naczelna Onet Kultura & Onet Lifestyle. – Nasza akcja redakcyjna nie ogranicza się do kwestii aborcji, wręcz przeciwnie, chcemy pokazywać różne aspekty sytuacji kobiet, jak chociażby opiekę szpitalną, badania prenatalne, pomoc w przypadku narodzin dziecka z niepełnosprawnością, lekarzy, którzy niosą pomoc, rozwiązania, o których dziś każda kobieta i jej partner powinni wiedzieć – dodaje Dominika Olszyna.

Akcję redakcyjną #20milionówpowodów zainauguruje debata, którą we wtorek, 9 listopada, będzie można oglądać o godz. 15:45 na Onet.pl. W debacie wezmą udział: ginekolożka Anna Parzyńska, prawniczka Kamila Ferenc, psychiatrka Anna Krasowska i pastorka Monika Zuber. Uczestniczki debaty przedstawią wszystkie aspekty, z jakimi mierzy się kobieta, która decyduje się, bądź jest zmuszona przez sytuację zdrowotną, do przerwania ciąży: medyczny, prawny, psychologiczny i duchowy. Zaproszone do debaty ekspertki w spokojnej i merytorycznej rozmowie odpowiedzą na pytania i wątpliwości dotyczące aborcji. Spotkanie poprowadzi Iwona Kutyna, dziennikarka Onetu.

Więcej: https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/20milionowpowodow-debata-o-sytuacji-kobiet-w-polsce/3qjhrfc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *