Rekordowa oglądalność koncertów w TVP Kultura

W poniedziałek, 18 października TVP Kultura według NAM* uzyskała najwyższe udziały w ramówce jesiennej w grupie 4+, które wyniosły 0,85%. Wśród najliczniej oglądanych programów kanału, na pierwszym miejscu znalazła się transmisja finałowych koncertów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wczoraj liderem dnia była TVP2. Aż 6 na 10 najchętniej oglądanych programów należało do anten TVP (dane NAM).

 

W poniedziałek, 18 października rozpoczął się najbardziej emocjonujący z etapów Konkursu Chopinowskiego – finałowy, który w TVP Kultura obejrzało ponad 148 tys. widzów, najwięcej z dotychczasowych transmisji konkursowych w kanale, udziały transmisji wyniosły 1,2%.

W TVP1 relacje z występów uczestników zakwalifikowanych do finału obejrzało ponad 200 tys. widzów, w momencie najwyższej oglądalności koncerty oglądało 330 tys. osób.

Według NAM liderem poniedziałku była TVP2 z udziałami na poziomie 9,5%. Najchętniej oglądaną pozycją w Dwójce był wczorajszy odcinek serialu „M jak miłość”, którego średnia widownia wyniosła według NAM 3,4 mln widzów, przy udziałach 25%.

*NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *