Relacje z Rajdu Dakar 2019 na platformach Red Bulla

6 stycznia rozpocznie się 41. edycja Rajdu Dakar. Tegoroczne zmagania po raz pierwszy odbędą się tylko w jednym kraju – w Peru. Będzie to także najbardziej piaszczysty rajd z dotychczasowych.

Z ponad 5000-kilometrową trasą zmierzy się aż 11 Polaków, wśród których nie zabraknie zdobywcy Pucharu Świata – Kuby Przygońskiego. Relacje z najtrudniejszego rajdu terenowego świata będzie można śledzić na stronie Redbull.pl/Dakar, gdzie każdego dnia emitowany będzie magazyn Dakar Daily z podsumowaniem etapów, analizami ekspertów i ciekawostkami zza kulis.

Tegoroczny Dakar zapowiada się niezwykle emocjonująco. Przed szansą na podium stanie załoga Kuba Przygoński/Tom Colsoul (Orlen Team), która pojedzie samochodem Mini z napędem na cztery koła. Rok temu polsko-belgijska para ukończyła zmagania na wysokim, 5. miejscu, a udany sezon 2018 przypieczętowała triumfem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

– Będzie piekielnie ciężko. Trzeba będzie jechać uważnie do samego końca. Poza Nasserem i Carlosem Sainzem jest dwunastu, może trzynastu zawodników o zbliżonym potencjale i ta grupa powinna walczyć o podium od pierwszego oesu. W Dakarze 2019 chcemy walczyć o podium – taki jest cel i trzeba to w końcu głośno powiedzieć. Damy z siebie wszystko i zostawimy na tych wydmach tyle zdrowia, ile damy radę. A na co to pozwoli… Tego nikt nie wie mówi Kuba Przygoński tuż przed swoim dziesiątym startem w Dakarze, w tym czwartym za kierownicą samochodu.

Dakar 2019 będzie bardzo obszernie relacjonowany na platformach Red Bulla. Codziennie kibice będą mogli oglądać 15-minutowy magazyn Dakar Daily, w którym zobaczą podsumowanie zakończonego dzień wcześniej etapu, materiały zza kulis i wywiady z załogami. Magazyn będzie emitowany z polskimi napisami i możliwy do oglądania z odtworzenia na stronie Redbull.pl/Dakar. Więcej treści wideo publikowanych będzie także na platformie Red Bull TV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *