PolsatSport w TV

Rewolucja w Lidze Narodów! FIVB przedstawiła nowy format

Czeka nas kolejna rewolucja w światowej siatkówce. Włodarze FIVB przedstawili nowy format rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy oraz siatkarek. Zmagania mają stać się bardziej elitarne i stwarzać więcej emocji.

 

W zeszłym tygodniu doszło do obrad w siatkarskiej centrali, w trakcie których postanowiono reorganizować zmagania w Lidze Narodów zarówno u mężczyzn oraz kobiet. Decyzję o tym podjęto jednogłośnie.

Wedle nowych założeń, w Lidze Narodów będzie występować 16 drużyn (męskich i żeńskich), które będą podzielone na dwie grupy po osiem zespołów. Z każdej grupy cztery najlepsze awansują do fazy pucharowej, w której odbędą się ćwierćfinały, półfinały oraz finał. Dzięki temu kibice będą przeżywać więcej emocji – niczym na igrzyskach olimpijskich.

Zmagania siatkarzy oraz siatkarek będą toczyć się naprzemiennie co tydzień od wtorku do niedzieli. Każda drużyna rozegra 12 meczów w trzy tygodnie. Następnie odbędzie się faza pucharowa.

Udział w Lidze Narodów będą miały zapewnione najlepsze reprezentacje na świecie, a te słabsze chcąc dostać się do tych rozgrywek będą zmuszone przebrnąć przez kwalifikacje.

Liga Narodów 2022 już w nowym formacie ma wystartować 30 maja i potrwać do 24 lipca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *