Ringier Axel Springer Media AG kupił 44 procent udziałów w No Fluff Jobs

Ringier Axel Springer Media AG podpisał umowę na zakup 44 procent udziałów w spółce No Fluff Jobs Sp. z o.o, która jest operatorem serwisu nofluffjobs.com, platformy z ogłoszeniami z rynku pracy skierowanej do polskiej branży IT. No Fluff Jobs wzbogaci portfolio Ringier Axel Springer Media i będzie stanowić uzupełnienie segmentu serwisów ogłoszeniowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W związku z tą ekspansją István Martis, CEO Profession.hu, obejmie nowo utworzoną funkcję Group Director of Job Classifieds Portfolio z zamiarem dalszego rozwoju i rozszerzania portfolio serwisów z ogłoszeniami z rynku pracy należących do Ringier Axel Springer Media.

 

No Fluff Jobs to serwis ogłoszeń o pracy dla specjalistów z branży IT, a jego unikatowość polega na publikowaniu wystandaryzowanych i porównywalnych ofert pracy i wprowadzeniu obowiązkowych widełek płacowych w każdym ogłoszeniu. W swojej działalności serwis kieruje się przekonaniem, że prostota, przejrzystość i skuteczność to główne czynniki sukcesu, które przyczyniają się do ustanowienia nowych standardów w dziedzinie rekrutacji w branży IT. No Fluff Jobs publikuje wyłącznie szczegółowe i porównywalne oferty pracy dla specjalistów IT zawierające wszelkie informacje o danym stanowisku pracy: począwszy od stosu technologicznego, a skończywszy na bonusach oferowanych przez pracodawcę.

 No  Fluff Jobs przekonała nas swoim wyjątkowym podejściem i ogromnym zaangażowaniem całego zespołu w kwestię zmiany standardów na rynku rekrutacyjnym w branży IT. Niezmiernie cieszy nas, że stajemy się partnerem tej polskiej spółki działającej w segmencie ogłoszeń i tym samym rozszerzamy portfolio portali Ringier Axel Springer Media z ogłoszeniami z rynku pracy. Poza odnoszącym sukcesy segmentem mediów informacyjnych, to właśnie segment ogłoszeń zyskuje coraz większe znaczenie w grupie. Funkcję Group Director of Job Classifieds Portfolioobejmuje István Martis. Jako CEO Profession.hu może się poszczycić sukcesami w zarządzaniu i rozwoju serwisów ogłoszeniowych z rynku pracy należących do Ringier Axel Springer Media. Dzięki ogromnemu doświadczeniu István przyczyni się do dalszego rozwoju spółki i poszerzania naszego portfolio w tym segmencie  mówi Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

Założyciele No Fluff Jobs – Magdalena Gawłowska-Bujok i Tomasz Bujok, zachowują pozostałe ponad 50 procent udziałów w spółce. Pozostaną również na czele zarządu. Siedzibą spółki nadal będzie Gdynia. Na chwilę obecną No Fluff Jobs tworzy zespół 25 osób.

Nofluffjobs.com wejdzie w skład grupy portali ogłoszeń z rynku pracy należących do Ringier Axel Springer Media AG, a są to: Profession.hu z Węgier, CV Keskus OÜ, operator wiodących serwisów z ofertami pracy cvkeskus.ee w Estonii, cvmarket.lv działający na Łotwie i cvmarket.lt z Litwy.

 Cieszymy się z  połączenia sił z Ringier Axel Springer Media AG. Dzięki tej współpracy możemy wzmocnić jeszcze bardziej nasze zaangażowanie w zmianę rynku rekrutacyjnego branży IT w Polsce i na świecie. Mamy mnóstwo pomysłów na rozwój portalu wraz z naszym silnym partnerem strategicznym i optymistycznie patrzymy w przyszłość mówi Tomasz Bujok CEO i założyciel No Fluff Jobs.

 W No Fluff Jobs od zawsze kluczowe znaczenie miała dla nas przejrzystość, szczerość i wzajemny szacunek. Dzięki tym wartościom nasz serwis z ogłoszeniami osiągnął pozycję najważniejszego portalu w branży IT w Polsce. Cieszymy się, że możemy rozpocząć nowy rozdział z partnerem, który podziela nasze wartości i jesteśmy przekonani, że najlepsze jeszcze przed nami  mówi Magdalena Gawłowska-Bujok, COO i założycielka No Fluff Jobs.

Spółka No Fluff Jobs powstała w 2014 roku w Gdańsku. W zaledwie cztery lata od startu działalności serwis nofluffjobs.com zmienił standardy rekrutacji w branży IT w Polsce. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, nofluffjobs.commiał łącznie ponad 5,5 mln odsłon i około 650 tys. odwiedzających (źródło: Google Analytics, okres: 01.07.2017 r.30.06.2018 r.). Do dzisiaj ponad 1,5 tys. firm opublikowało w serwisie ponad 10 tys. ofert pracy (źródło: Internal Data Management System, okres: 01.01.2015 r.31.06.2018 r.).

W związku z rozszerzeniem portfolio serwisów ogłoszeniowych tym segmencie, zarząd Ringier Axel Springer Media AG powołał Istvána Martisa na stanowisko Group Director of Job Classifieds Portfolio. István Martis nadal będzie zarządzał serwisem Profession.hu w Budapeszcie jako CEO, ale będzie także nadzorował całe portfolio serwisów z ogłoszeniami z rynku pracy należących do Ringier Axel Springer Media AG.

István Martis jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Eötvös Lóránd w Budapeszcie. Przez prawie dziesięć lat pracował w sektorze konsultingu w dziedzinie zasobów ludzkich zarówno na rynku węgierskim, jak i w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Następnie w 2008 roku dołączył do zespołu Profession.hujako Dyrektor Sprzedaży, a od 2012 roku zarządza całą firmą. Wiodący węgierski serwis rekrutacyjny dołączył do porfolio Ringier Axel Springer Media AG w 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *