Sport w TV

Rusza nowy sezon Lotto Ekstraklasy! Pierwszy mecz już w piątek w Eurosporcie 2

Kolejny sezon Ekstraklasy na antenach Eurosportu rozpocznie się już w piątek. Podobnie jak w poprzednich latach Eurosport 2 będzie transmitował na żywo spotkania otwierające kolejkę, rozgrywane zazwyczaj w piątki o 18:00, a Eurosport 1 mecze kończące kolejkę, w poniedziałki o 18:00. Wszystkim spotkaniom będą towarzyszyły przed- i pomeczowe studia z ekspertami Eurosportu. Zarówno studia, jak i mecze będą dostępne także w Eurosport Player.

 

 

Mecze Ekstraklasy w Eurosporcie komentować będą Tomasz Lach, Edward Durda, Julian Kowalski i Michał Zawacki. Towarzyszyć im będą znakomici eksperci – Andrzej Strejlau, Maciej Żurawski, Radosław Majdan, Sławomir Chałaśkiewicz i Maciej Terlecki.

Już w pierwszej kolejce widzowie Eurosportu będą mogli obejrzeć dwóch beniaminków Lotto Ekstraklasy. W piątek od 17:30 na antenie Eurosportu 2 w meczu otwierającym sezon 2018/19 zaprezentuje się absolutny debiutant w najwyższej klasie rozgrywkowej – Miedź Legnica. Najlepszy zespół ubiegłego sezonu 1. ligi zmierzy się z Pogonią Szczecin. W poniedziałek, w meczu zamykającym kolejkę, którego transmisję od 17:30 przeprowadzi Eurosport 1, Zagłębie Sosnowiec podejmie Piasta Gliwice. Drugi z tegorocznych beniaminków wraca do Ekstraklasy po 10 latach.

W sezonie 2017/18 mecze Ekstraklasy w Eurosporcie 1 oglądało średnio 145 tys. osób, a spotkania w Eurosporcie 2 112,5 tys. Transmisje wszystkich 69 meczów pokazanych na obu antenach Eurosportu zgromadziły 8,77 miliona widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *