BadaniaRadio

RMF FM znów najczęściej cytowane!

Luty był kolejnym miesiącem, w którym RMF FM zdobyło tytuł najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Inne redakcje powoływały się na newsy i ustalenia dziennikarzy RMF FM 1,8 tys. razy.

 

W lutym polskie media najczęściej powoływały się na ujawnioną przez radio informację na temat skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce do TSUE. Reporterzy RMF FM donosili też o tak istotnych dla wszystkich Polakach sprawach jak obniżki cen biletów w pociągach TLK, możliwość pozostania amerykańskiej armii w Jasionce nawet na kolejnych 10 lat, śledztwo ws. możliwego nadużycia władzy przez byłego rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czy zamknięcie trzech warszawskich policyjnych izb zatrzymań.

„To wyróżnienie najlepiej dowodzi, że to słuchacze RMF FM są najlepiej poinformowanymi osobami w Polsce, to z naszego radia dowiadują się o faktach wpływających na ich codzienne życie. Nawet jeśli konkretne doniesienia dotyczą wielkiej krajowej czy światowej polityki, nasi dziennikarze zawsze przedstawiają je tak, by wytłumaczyć ich wpływ na życie każdego z nas”mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

RMF FM w lutym z wynikiem 1765 cytowań pokonał m.in. WP.pl (1665 cytowań), „Rzeczpospolitą” (1483), TVN24 (1469) i Radio ZET (1445).

RMF FM było najczęściej cytowanym medium także styczniu 2023 roku, a w 2022 zdobywało ten tytuł aż pięciokrotnie, co zapewniło stacji zwycięstwo w rankingu rocznym.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne redakcje przeprowadził Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 30 640 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *