Roksana Węgiel wystąpi na „Sylwestrze Marzeń” i na 56. KFPP w Opolu

Roksana Węgiel podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez Telewizję Polską w hali przylotów na warszawskim lotnisku im. F. Chopina podziękowała za fantastyczne powitanie i zapowiedziała, że wystąpi na tegorocznym „Sylwestrze Marzeń” z Dwójką w Zakopanem oraz na 56. KFPP w Opolu.

 

Ogłoszenie wyników Eurowizji Junior 2018 było niezwykle emocjonujące. W finale dziecięcej Eurowizji brało udział dwadzieścia państw, w tym Australia, która od kilku lat jest członkiem Europejskiej Unii Nadawców (EBU). O końcowej klasyfikacji decydowały głosy profesjonalnego jury i internautów. W głosowaniu jury Polka zajęła 7. miejsce, jednak dzięki punktom od głosujących w Internecie Roksana wygrała z reprezentantką Francji. W Mińsku Roksana wystąpiła z piosenką „Anyone I Want To Be”. Wygrana wokalistki to także ogromny sukces towarzyszących jej na scenie młodych tancerek: Ady Gutkowskiej, Antoniny Zając, Mai Śmidowicz, Aleksandry Osińskiej i Matyldy Kucharskiej oraz choreografa Tomasza Barańskiego i reżysera występu Konrada Smugi.

Prezes TVP Jacek Kurski pogratulował sukcesu Roksanie Węgiel. – Jestem dumny jako prezes TVP, że osobiście zdecydowałem, aby to ona reprezentowała Polskę na Eurowizji. Szczególnie cieszę się, że podjąłem merytoryczną decyzję żeby nie organizować eliminacji krajowych tylko postawić na wokalistkę, która wygrała The Voice Kids. Roksana przeszła dwumiesięczny maraton odcinków oraz zwyciężyła finał głosami widzów.

W zeszłym roku eliminacje przebiegały słabo i były niezadowalające. Zwycięstwo Roksany pokazuje, że brak eliminacji krajowych było dobrą decyzją – powiedział. Prezes TVP poinformował, że Telewizja Polska wystąpi do EBU o organizację przyszłorocznego finału konkursu Eurowizja Junior.

Jutro w TVP2 specjalny wywiad z Roksaną i jej rodzicami w „Pytaniu na Śniadanie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *