Media

Romance TV: Nagroda Blaue Blume po raz pierwszy dla polskich wykonawców!

Po raz pierwszy polscy twórcy mają szansę powalczyć o nagrodę Blaue Blume! W finale konkursu dla najbardziej romantycznych filmów krótkometrażowych znalazło się 15 finalistów, którzy zawalczą o główną nagrodę. Decyzja o tym kto zostanie laureatem leży w rękach jury oraz widzów, którzy mogą obejrzeć wszystkie finałowe filmy na platformie Player, a następnie oddać głos na swojego faworyta. Na głosujących również czeka nagroda – dwudniowy pobyt w romantycznym hotelu.

 

O konkursie

Blaue Blume to nagroda dla najbardziej romantycznych filmów krótkometrażowych, która przyznawana jest przez stację Romance TV już od 13 lat. Nazwa nagrody oznacza dosłownie „niebieski kwiat”, który w Niemczech jest symbolem romantyczności i miłości. Po raz pierwszy konkurs rozszerzono także dla polskich twórców i to oni powalczą o główną nagrodę pieniężną oraz możliwość odebrania statuetki podczas gali Blaue Blume w Berlinie. Konkurs skierowany jest szczególnie do studentów i absolwentów szkół filmowych, ale nie tylko. Organizatorzy zaprosili wszystkich kreatywnych twórców, którzy chcieli podzielić się swoimi pracami z publicznością.

Zwycięzcę wyłoni jury w którego skład wchodzą Radosław Piwowarski (reżyser i scenarzysta), Jerzy Szebesta (producent filmowy), Oktawia Staciewińska (Communications Manager Apart), Katarzyna Drogowska (Player Editorial and Content Data Governor) oraz Agnieszka Mikulska (absolwentka wydziału reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej). Dodatkowy głos mają także widzowie w głosowaniu internetowym.

Uroczyste wręczenie nagród Blaue Blume, z udziałem wielu znamienitych gości, reżyserów oraz producentów z branży filmowej i telewizyjnej odbywa się co roku w Berlinie i jest punktem kulminacyjnym, poprzedzającym festiwal Berlinale. Co więcej zwycięski film, w wieczór ceremonii wręczenia nagród czyli 14 lutego, zostanie wyemitowany na antenie Romance TV jako światowa premiera telewizyjna.

Głosowanie i konkurs dla widzów

Już teraz na platformie Player widzowie mogą obejrzeć finałowe filmy, a następnie oddać swój głos na wybranego twórcę. Na głosujących czeka wyjątkowa nagroda, dwudniowy pobyt w Pałacu Mortęgi, laureata Romance TV Award 2023 w kategorii Najpopularniejszy Romantyczny Hotel w Polsce.

– Już wiele lat temu planowaliśmy wzbogacenie konkursu Blaue Blume o polską kategorię. W końcu w tym roku to się udało! Polska sztuka filmowa jest na bardzo wysokim poziomie, więc cieszę się, że możemy zachęcić widzów do obejrzenia świetnych produkcji rodzimych twórców, młodych ludzi, którzy są przyszłością kinematografii. Jestem dumny, że  wspomagamy naszych zdolnych artystów, a ich produkcje mają szansę zaistnieć na arenie międzynarodowej właśnie dzięki polskiej kategorii w konkursie Blaue Blume mówi Krzysztof Mikulski, CEO Romance TV Polska.

Wszystkie finałowe filmy dostępne są tu: player.pl

Formularz do głosowania dostępny jest na: Romance TV

Termin głosowania upływa 31 stycznia 2024 roku.

Finał Blaue Blume w Berlinie

Nagroda Blaue Blume przyznawana jest niemieckim filmom w trzech kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy reżyser i Najlepsza kreacja aktorska. Nagrodą w debiutującej kategorii, czyli Najlepszy polski romantyczny film krótkometrażowy wynosi 7.500 Euro. O tym kogo wybrało jury dowiemy się 14 lutego podczas uroczystej gali w Berlinie. Relację z wydarzenia polscy widzowie obejrzeć będą mogli w programie Co za Tydzień na antenie TVN.

Parterami polskiej edycji konkursu Blaue Blume są: Apart, Player, Meissen oraz Mainstream Media AG.

foto. Romance TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *