MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Różne oblicza szkolnej rzeczywistości i młodzieży w serwisie Canal+ online, w sam raz na Dzień Nauczyciela

Pierwsze przyjaźnie, miłości, wzloty i upadki, nowe doświadczenia, burza hormonalna i emocjonalny rollercoaster, bezpowrotne przekraczanie granicy między dzieciństwem, a dorosłością. Nastoletniość to trudny okres w życiu. Czas, kiedy na kształtujące się poczucie tożsamości silnie oddziaływują przede wszystkim relacje zbudowane w szkole. To tam zdobywamy wiedzę, ale też uczymy się o życiu. W październiku obchodzimy Dzień Nauczyciela i Narodowe Święto Edukacji. Z tej okazji CANAL+ oferuje szeroką gamę filmów i seriali, które odrodzą wspomnienia młodzieńczych lat.

 

BELFER to kultowa seria kryminalna opowiadająca historię Pawła Zawadzkiego. W każdym z sezonów nauczyciel polonista trafia w sam środek tajemniczych wydarzeń i stara się na własną rękę rozwiązać kryminalną zagadkę. Punktem wyjścia dla wątku kryminalnego jest zawsze wydarzenia najbardziej dotykające wąskie grono przyjaciół z licealnej klasy.

W najnowszym, trzecim sezonie w toku prywatnego śledztwa Belfer nie tylko odkrywa sekrety z życia mieszkańców rodzinnego Małomorza, ale i mroczną przeszłość swoich bliskich.

Co z kolei odkryją Léo i Rémi? Dwaj przyjaciele i główni bohaterowie filmu BLISKO pod presją szkolnego społeczeństwa gubią się we własnych myślach i uczuciach, przez co ich wieloletnia więź zostaje wystawiona na próbę.

Z presją rówieśników mierzy się także Bianka z THE DUFF. Dziewczyna udowadnia jednak, że można postawić się lubianym kolegom i koleżankom oraz, że jeśli czegoś mocno pragniemy, możemy to osiągnąć. Dziewczyna wykorzystywana przez rówieśników wie, kiedy należy powiedzieć stop i postawić na swoim.

Nie wszystkich jednak stać na taką odwagę. Dominik z SALI SAMOBÓJCÓW ucieka w niebezpieczny świat Internetu i podejrzanych znajomości, gdyż nie potrafi przeciwstawić się wyzwiskom i odrzuceniu. Każdy nastolatek pragnie bowiem być akceptowany i należeć do tak zwanej elity klasowej.

Bohaterowie SŁABSZEGO OGNIWA właśnie w takiej elicie się znajdują. Film opowiada o uczniach prestiżowej szkoły katolickiej, którzy wyjeżdżają na obóz. W tracie wyjazdu dochodzi do tajemniczych wydarzeń. W tajemnicy żyje także Kacper, nauczyciel z głośnego CARTE BLANCHE, który stara się ukryć przed wszystkimi swoją chorobę.

BELFER 3, serial dostępny w serwisie CANAL+ online.

Kontynuacja jednego z najlepszych i najbardziej cenionych polskich seriali kryminalnych. Za reżyserię odpowiada Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody za „Moje wspaniałe życie”, w kategorii najlepsza reżyseria na FPFF w Gdyni oraz nominowany za ten tytuł do Orłów 2022 w kategorii najlepszy film. Autorami scenariusza do trzeciej odsłony przygód nauczyciela polskiego są: Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (KLANGOR).

W nowym sezonie Paweł Zawadzki po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki. Zaczyna pracę w lokalnym liceum. Kiedy podczas rejsu, w który razem z ojcem zabiera nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów, policja wszczyna dochodzenie. Uwikłany w sprawę Belfer prowadzi śledztwo na własną rękę, odkrywając fakty związane z przeszłością swoich bliskich.

Obok fantastycznego Macieja Stuhra („Pokłosie”, „Planeta Singli”, „Powrót do tamtych dni”, „Listy do M.”) wcielającego się w nauczyciela z detektywistycznym zacięciem, w nowym BELFRZE znalazła się plejada aktorskich gwiazd: Jacek Koman, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Marek Kalita, jak i młode pokolenie aktorów na czele z Michaelem Zielińskim, Wiktorią Kruszczyńską i Hubertem Miłkowskim.

BLISKO, film dostępny w serwisie CANAL+ online.

Blisko – czy aby nie za bardzo? Nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy poruszająca historia przyjaźni dwóch nastoletnich chłopców w reżyserii Lukasa Dhonta.

13-letni Léo i Rémi są nierozłączni. Towarzyszą sobie zarówno w ważnych życiowych wydarzeniach, jak i na co dzień. Wydawać by się mogło, że ich przyjaźni nic nie jest w stanie zagrozić. Jednak zawiść innych, pojawiające się plotki i typowe dla wieku dojrzewania zagubienie w świecie sprawiają, że w pewnym momencie Léo zaczyna oddalać się od swojego przyjaciela. Niezwykle emocjonalna, pełna bolesnego piękna opowieść o dorastaniu, strachu, przyjaźni, ale też i odpowiedzialności. Film znakomicie przyjęty przez krytykę i publiczność na festiwalach filmowych na całym świecie – zdobył Grand Prix Festiwalu w Cannes i nominację do Oscara za najlepszy film międzynarodowy.

THE DUFF, film dostępny w serwisie CANAL+ online.

Komedia Ari Sandela z gwiazdorską obsadą. W filmie wystąpili m.in.: Mae Whitman („Charlie”, „Dzień Niepodległości”, „Parenthood”, „Noce w Rodanthe”), Robbie Amell („Upload”, „American Pie: Bractwo Beta”, „Flash”, „Gdy spotkaliśmy się pierwszy raz”), i Bella Thorne („W blasku nocy”, „Famous in Love”, „Rodzinne rewolucje”, „Opiekunka”, „You Get Me”).

Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też… the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś, na kogo tle będą wypadać lepiej. Rzecz w tym, że Bianka wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesleya postanawia rozprawić się ze szkolną rzeczywistością. Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie.

CARTE BLANCHE, film dostępny w serwisie CANAL+ online.

Dramat obyczajowy Jacka Lusińskiego („Śubuk”, MINUTA CISZY).

Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor. Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze, która ukrywa swój własny sekret.

Film dostał trzy nagrody: LLF – wyróżnienie – dla filmu pełnometrażowego, LLF – Złote Grono – udział w konkursie głównym oraz OFF CAMERA – Nagroda Specjalna – Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA). W produkcji wystąpiła plejada polskich gwiazd: Andrzej Chyra (SORTOWNIA), Eliza Rycembel („Boże Ciało”, BELFER), Urszula Grabowska („Układ zamknięty”) i Arkadiusz Jakubik (KLANGOR, KRÓL).

SALA SAMOBÓJCÓW, film dostępny w serwisie CANAL+ online.

Znakomity thriller i romans Jana Komasy („Boże Ciało”).

Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. “Ona” zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do “Sali samobójców”, miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze.

W filmie plejada gwiazd: Jakub Gierszał („Najlepszy”, „Pokot”, „Pomiędzy słowami”), Agata Kulesza („Ida”, BELFER), Krzysztof Pieczyński („Ziarno prawdy”, „Daleko od okna”), Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”), Piotr Głowacki („Bogowie”), Roma Gąsiorowska (BELFER) i inni.

SŁABSZE OGNIWO, film dostępny w serwisie CANAL+ online.

Mocny dramat meksykański o szkolnej elicie. Z udziałem polskiego aktora Jacka Poniedziałka („Rewers”, „Ziarno prawdy”).

Co roku, prestiżowa katolicka szkoła dla chłopców wysyła swoich nastoletnich uczniów, “synów elity Meksyku”, na obóz integracyjny za miastem. Tam, pod czujnym okiem nauczycieli i księży, chłopcy pracują nad rozwojem fizycznym i moralnym. Już pierwszego dnia uczniowie znajdują dziurę w ogrodzeniu chroniącym teren obozu. Czy to znaczy, że na ich teren przedostał się intruz? Wśród uczniów zaczynają krążyć opowieści o sąsiadującej z obozem podejrzanej wiosce, w której z pewnością mieszkają bandyci trudniący się handlem organami. Niepokój przybiera na sile, kiedy w ogrodzeniu pojawia się kolejna dziura… Jak młode umysły podlegają zbiorowej indoktrynacji religijnej? Jak łatwo budzi się masowa histeria?

Produkcje dostępne do obejrzenia w serwisie  CANAL+ online.

foto. materiał prasowy Canal+ Polska/BELFER. OSTATNIA LEKCJA © CANAL+ Polska S.A. 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *