Rozpoczęcie negocjacji w sprawie zakupu udziałów w spółce naEKRANIE.pl

Zarząd 4fun Media S.A. przystąpił do negocjacji w sprawie zakupu kontrolnego pakietu 51% udziałów w spółce naEKRANIE.pl sp. z o.o., będącej właścicielem serwisu internetowego dedykowanego do odbiorców zainteresowanych kulturą masową (filmy, gry komputerowe, muzyka, książki, nowa technologia).
 

 
Postawą negocjacji jest wycena  niezależnego biegłego rewidenta sporządzona na zlecenie zarządu 4fun Media S.A., która szacuje wartość 100% udziałów spółki (equity value) na 5,4 mln złotych (wycena dokonana została metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych).
Serwis internetowy prowadzony przez naEKRANIE.pl sp. z o.o. to drugi co do wielkości serwis o tej tematyce na polskim rynku, odwiedzany przez ok 2 miliony unikalnych użytkowników miesięcznie. Serwis naEKRANIE.pl w przeciągu ostatnich 6 lat urósł o 928%, a tylko w samym roku 2017 o 47%. Na koniec 2017 roku spółka osiągnęła wskaźnik EBITDA na poziomie blisko 700 tysięcy złotych.
Przejmując serwis naEKRANIE.pl, 4fun Media SA, poza konsolidacją wyników dynamicznie rozwijającej się spółki naEKRANIE.pl, uzyska know how i zespół ponad 25 fachowców doświadczonych w tworzeniu kontentu w mediach cyfrowych. M.in. na tej bazie 4fun Media SA planuje rozwijać nowe serwisy poszerzające społeczność 4fun TV w mediach cyfrowych oraz zwiększyć przychody w tym obszarze.  Serwis naEKRANIE.pl  generuje przychody z szybko rosnącego rynku platform VOD, kanałów filmowych, producentów i dystrybutorów programów tv, seriali oraz gier, sieci kin, a także sprzętu RTV i telefonii komórkowych.
Obecnie większościowym udziałowcem naEKRANIE.pl jest Nova Group Cyprus Ltd (większościowy udziałowiec 4fun Media SA).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *