Druga runda Speedway Euro Championships w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Po niezwykle emocjonującej inauguracji w niemieckim Gustrow, cykl Speedway Euro Championships przeniesie się na Motoarenę w Toruniu, gdzie rozegrana zostanie druga runda rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. 

 

 

Pierwsze zawody w tegorocznym cyklu Speedway Euro Championships zostały rozegrane 13 lipca w Gustrow. Liderem rywalizacji o mistrzostwo Europy na żużlu został Rosjanin Grigorij Łaguta. Ze znakomitej strony pokazał się debiutujący w SEC mistrz świata U21 Bartosz Smektała, który z 12 punktami w klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce. Punkt mniej zdobył obrońca tytułu Duńczyk Leon Madsen oraz Szwed Antonio Lindbaeck. Odpowiednio 8 i 7 punktów w Gustrow zgromadzili Duńczyk Nicki Pedersen i Jarosław Hampel. W sobotę w Toruniu wystąpi pięciu Polaków: obok wspominanych Smektały i Hampela będą to Kacper Woryna, Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński.

Po zawodach w Toruniu najlepsi żużlowcy Europy zmierzą się jeszcze w duńskim Vojens (10 sierpnia) i Chorzowie (28 września) – wszystkie rundy pokaże na żywo Eurosport. Transmisja rywalizacja na Motoarenie rozpocznie się w sobotę o 18:00 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze. Zawody skomentują Jakub Pieczatowski i Michał Korościel, a reporterką w Toruniu będzie Marcelina Rutkowska.

Więcej informacji o żużlu, cyklu Speedway Euro Championships i Mistrzostwach Świata U21, w tym wiele materiałów wideo, wywiady i artykuły na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu.

Transmisja w sobotę od 18:00 na żywo tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *