Zmiany w ramówce Superstacji

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, od poniedziałku, 29 lipca br. Superstacja w związku ze zmianą ramówki i zakończeniem nadawania audycji publicystycznych zaproponuje widzom pasmo powtórek programów: „Informacje dnia”, „Na tapecie”, „Raport – analizy i komentarze”, „Wojtek Jagielski na żywo” oraz „Drozda na weekend”.

 

 

 

Jak informował portal Wirtualnemedia.pl od poniedziałku, 29 lipca br. z ramówki Superstacji znikną programy publicystyczne, a audycje stracą m.in. Jacek Żakowski, Marek Czyż i Grzegorz Łaguna. Nad nową ramówką stacji pracuje od czerwca m.in. Grzegorz Jankowski, który ma być dyrektorem programowym kanału.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl głównymi pozycjami w ramówce kanału (jest to rozwiązanie tymczasowe, prawdopodobnie od jesieni będzie docelowy układ ramowy stacji) będą: „Informacje dnia” (wraz z pogodą); „Na tapecie”; „Raport – analizy i komentarze”. Te trzy programy będą emitowane na zmianę aż do godziny 17:45, kiedy pojawi się program Wojtka Jagielskiego – „Wojtek Jagielski na żywo” (powtórki). Zmianą będzie emitowanie o 19:45, 20:45 i 21:20 powtórek „Raport-analizy i komentarze”. O 22:30 będzie też powtórka „Wojtka Jagielskiego…”, a o 23:00 – powtórka „Na tapecie”. Tak będzie prezentować się program od poniedziałku do piątku.

Natomiast w sobotę zmianie uległa godzina emisji „Raportu…” – powtórki będą emitowane o 12:40, 13:40, 14:40, 19:45; 20:45, 21:20. O 18:45 nową pozycją będzie powtórka „Raport kryminalny – magazyn informacyjny”; „Przegląd – magazyn popularnonaukowy” oraz „Moto raport – magazyn motoryzacyjny”. Z kolei o 22:30 nadawany będzie „Drozda na weekend” – program satyryczny Tadeusza Drozdy (powtórka); a o 23:00 – „Na tapecie – program rozrywkowy” (powtórka).

W niedzielę „Informacje” pojawią się od 09:15 co godzinę, a pozostałe zmiany w ramówce, czyli nadawanie powtórek programów będą przebiegać tak samo, jak w sobotę.

Do tej pory z ramówki Superstacji już w czerwcu zniknął „Salon polityczny”, prowadzony przez Sylwię Madejską oraz Tomasza Grzelewskiego; programy Elizy Michalik, która zdecydowała się odejść ze stacji oraz audycje, których gospodarzem był Jakub Wątły.

Do tej pory w ramówce zostały jednak programy Jacka Żakowskiego oraz Grzegorza Łaguny. Wraz z kolejnym zmianami nie będzie już także i „Debaty Grzegorza Łaguny”, „Czyż nie…?” Marka Czyża, „Polski w kawałkach Grzegorza Jankowskiego”, „Rozmowy dnia” (prowadzącymi na zmianę są Jacek Żakowski i Marek Czyż), „Bez ograniczeń” (prowadzącymi m.in. Adam Feder i Jacek Zimnik, Beata Tadla i Jarosław Kulczycki), „Tydzień zleciał”, „Dookoła świata” i „REdAKCJA?”.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, we wtorek wieczorem pracownicy Superstacji na służbową skrzynkę mieli otrzymać informację o ramówce kanału na najbliższy tydzień. W ten sposób mieli dowiedzieć się, że od poniedziałku, 29 lipca br. wprowadzono zmiany i znikają – pozostałe do tej pory – programy publicystyczne.

Od czerwca nad planem programowym kanału pracuje Grzegorz Jankowski (m.in. były naczelny „Faktu”), który – jak wynikało z naszych informacji – ma pełnić w Superstacji funkcję dyrektora programowego. Z kolei jego zastępcą ma być Grzegorz Adamczyk, niegdyś szef TVP Info

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl , w poniedziałek ma zostać przedstawione również nowe kierownictwo kanału. Rzecznik prasowy Telewizji Polsat pytany przez nas o wprowadzone zmiany nie chciał tych kwestii komentować.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *