Rusza VI edycja konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej

Rozpoczęła się VI edycja konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia są przyznawane najlepszym autorom, uczestnikom życia społecznego, gospodarczego i politycznego w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski, Najlepsza książka, Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna.
 
Konkurs „Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest wspólną inicjatywą tygodnika Newsweek Polska oraz Fundacji im. Teresy Torańskiej. Misją konkursu jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.
W gronie ubiegłorocznych laureatów Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej znaleźli się: Wojciech Bojanowski za „Reportaż o Igorze Stachowiaku”, Agnieszka Dauksza, autorka książki „Klub Aushwitz i inne kluby”, Paweł Kapusta za materiał „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie” oraz Maja Ostaszewska za działalność publiczną.
W VI edycji konkursu Kapituła przyzna nagrody w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu; Najlepsza książka z zakresu literatury faktu; Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna.
Podstawą udziału w konkursie jest przesłanie pracy, która ukazała się w okresie od 1 października 2017 do 10 września 2018 r. Zgłoszenia do Nagrody w kategoriach: „Najlepszy materiał dziennikarski”, „Najlepsza książka” oraz „Najlepsze w Internecie” można przesyłać do 14 października br. za pośrednictwem strony www.fundacjatoranskiej.pl lub pocztą na adres:
Fundacja im. Teresy Torańskiej
ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa
z dopiskiem: “Konkurs – Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej”
W kategorii „Działalność publiczna” kandydatów nominuje Kapituła. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni pod koniec listopada br.
Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: www.fundacjatoranskiej.pl.
Mecenasem VI edycji Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest Kulczyk Investments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *