Prasa - Ksiązka

Ruszyła 7. edycja plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”

Od soboty, 19 lutego br. można głosować w plebiscycie „Wysokich Obcasów” na Superbohaterkę 2021 r. Kapituła konkursu oraz czytelniczki i czytelnicy magazynu wybiorą w nim wyjątkowe kobiety, które w zeszłym roku zawalczyły o lepszy świat, swoją postawą rozpalały wyobraźnię, a śmiałością zmieniały otaczającą je rzeczywistość. Głosowanie publiczności potrwa do 12 marca br., a laureatki poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 28 marca br. w Teatrze Studio w Warszawie.

 

Do tytułu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2021” nominowanych jest 10 wspaniałych kobiet – bohaterek, o których było głośno w ub.r. także na łamach magazynu „Wysokie Obcasy”. Są to gwiazdy sceny, nauki i biznesu, ale również osoby znane jedynie lokalnie.

W gronie tegorocznych nominowanych znalazły się: Janina Bąk, Natalia de Barbaro, Dorota Świercz, Jana Shostak, Katarzyna Augustynek, Katarzyna Zillmann, Maja Kleczewska, Maja Ostaszewska, Jagoda Grondecka i Laura Kwoczała.

– Wybrałyśmy w redakcji „Wysokich Obcasów” dziesięć kobiet, które w 2021 roku zawalczyły o lepszy świat. I im się udało. Ten świat naprawdę jest lepszy – o uratowane dziecko, o kogoś, komu wróciła nadzieja, że będzie żył w demokratycznym kraju, o człowieka, który poszedł na terapię, o kobietę, która zmieniła swoje życie, o osobę LGBT, która przestała się bać, o uchodźcę, który znalazł dom – pisze Aleksandra Klich, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” w numerze inaugurującym tegoroczny plebiscyt (wydanie „Wysokich Obcasów” z 19 lutego br.).  

– Są czułe, empatyczne, otwarte na drugiego człowieka. A jednocześnie odważne, szczere, żarliwe. Gdy wierzą w sprawę, walczą do końca, nie odpuszczają. Codziennie, od rana do nocy dodaje Aleksandra Klich.

Sylwetki wszystkich nominowanych bohaterek można znaleźć w serwisie Wysokieobcasy.pl/superbohaterka.

„Superbohaterkę Wysokich Obcasów” wybierze specjalnie powołana kapituła. Swoją nagrodę będą mogli przyznać również czytelniczki i czytelnicy, głosując na faworytkę na Wysokieobcasy.pl/superbohaterka. Te osoby, które zdecydują się uzasadnić swój wybór, powalczą o nagrody ufundowane przez partnerów konkursu. Regulamin akcji jest dostępny na Wysokieobcasy.pl/superbohaterka. Głosowanie publiczności potrwa do 12 marca br.

Wyniki plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2021” zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Studio, która odbędzie się 28 marca br. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na Wysokieobcasy.pl.

Organizatorami plebiscytu są „Wysokie Obcasy” i Fundacja Wysokich Obcasów, a partnerami tegorocznej edycji marki: YES, Elomi oraz Sesderma.

Plebiscyt „Superbohaterka Wysokich Obcasów” wspiera promocja w prasie („Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), w radiu (stacje radiowe Agory) w kinach (Helios) oraz w internecie i w social mediach na profilach „Wysokich Obcasów”. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Wysokich Obcasów”.

Redakcja „Wysokich Obcasów” już po raz siódmy organizuje plebiscyt na „Superbohaterkę”. W poprzednich edycjach tytuł ten przyznano: Marcie Lempart, Anecie Sulwińskiej, Iwonie Hartwich, Halinie Birenbaum, Natalii Przybysz oraz Martynie Kaszubskiej, a Olga Tokarczuk została w 2020 r. okrzyknięta „Superbohaterką Dekady”.

„Wysokie Obcasy” to magazyn „Gazety Wyborczej” tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i tych niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Wiele miejsca redakcja poświęca też tematowi rodzicielstwa. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wszystkie ​teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *