Ruszyła Apple TV+ (wideo)

1 listopada oficjalnie wystartował serwis Apple TV+. Miesięczny abonament wynosi 24,99 zł, natomiast wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z darmowego 7 dniowego okresu próbnego.

 

 

 

W ofercie tego serwisu mają się znaleźć m.in. oryginalne treści przygotowywane z udziałem znanych twórców filmowych i telewizyjnych. Na liście wymienionej przez Apple są m.in. Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan oraz Jon M. Chu.

Apple pokaże oryginalne seriale, które trafią do biblioteki na start, wśród nich m.in. „For All Mankind”, „The Morning Show” z Jennifer Aniston, „See” z Jasonem Mamoa znanym z roli w „Grze o Tron” czy „Dickinson” z Hailee Steinfeld w roli tytułowej.

 

 

Oprócz tego w Apple TV+ dostępne będą m.in.: „Toxic” od Oprahy; „Amazing Stories” od Stevena Spielberga; „Dickinson” od Aleny Smith z Hailee Steinfeld; „Little America” od Kumaila Nanjiani’ego; „Little Voice” od JJ Abramsa i Sary Bareilles, „Sesame Street’s Helpsters” czy „Snoopy in Space”.

Apple obiecuje, że oryginalne treści będzie można oglądać z napisami lub dubbingiem w prawie 40 językach, w tym z napisami dla osób niesłyszących i niedosłyszących oraz podpisami dla niesłyszących. Poza tym seriale i filmy w usłudze Apple TV+ będą dostępne z audiodeskrypcją w ośmiu językach.

Oryginalne treści od Apple będzie można oglądać w jakości 4K HDR / Dolby Vision, a większość tytułów zaoferuje także dźwięk Dolby Atmos. Na telefonie iPhone, iPadzie, iPodzie touch i komputerze Mac będzie można też pobierać odcinki lub filmy i oglądać je poza siecią.

Apple TV+ przez rok za darmo

Według zapowiedzi dostęp do Apple TV+ będzie kosztować 24,99 zł miesięcznie. Subskrypcja Apple TV+ obejmuje dostęp dla maksymalnie 6 członków rodziny dzięki „Chmurze rodzinnej”. Każdy członek rodziny może oglądać treści przy użyciu swojego konta Apple ID na własnym urządzeniu.

Jedna subskrypcja Apple TV+ umożliwia korzystanie z 6 strumieni jednocześnie.

 

 

Oprócz płatnego dostępu w Apple TV+ przewidziano także 2 darmowe okresy promocyjne.

Od 1 listopada 2019 r. w aplikacji Apple TV lub na stronie tv.apple.com będzie można się zarejestrować na 7-dniowy bezpłatny okres próbny, który zostanie automatycznie odnowiony jako subskrypcja miesięczna.

Oprócz tego użytkownicy nowego sprzętu z ekosystemu Apple będą mogli skorzystać z promocji obejmującej rok darmowego korzystania z Apple TV+. Jak informuje firma na stronach wsparcia technicznego kryteria spełnia dowolny telefon iPhone, iPad, iPod touch, urządzenie Apple TV albo komputer Mac, na którym można uruchomić najnowszą wersję systemu iOS, iPadOS, tvOS lub macOS zakupiony od Apple lub autoryzowanego sprzedawcy Apple po 10 września 2019 r.

 

 

Od 1 listopada br. będzie można zainicjować ofertę rocznej bezpłatnej subskrypcji w aplikacji Apple TV na urządzeniu z najnowszym oprogramowaniem. Aby ta oferta się pojawiła, należy zalogować się do Apple TV przy użyciu konta Apple ID na nowym urządzeniu. Z oferty można skorzystać w ciągu trzech miesięcy od pierwszego skonfigurowania urządzenia, a jeśli urządzenie zostało kupione i skonfigurowane przed premierą usługi Apple TV+, oferta będzie dostępna przez trzy miesiące od 1 listopada.

Z oferty można skorzystać w ciągu trzech miesięcy od pierwszego skonfigurowania urządzenia, a jeśli urządzenie zostało kupione i skonfigurowane przed premierą usługi Apple TV+, oferta będzie dostępna przez trzy miesiące od 1 listopada.

Apple informuje, że po skorzystaniu z oferty użytkownik zobowiązuje się do subskrypcji miesięcznej, która rozpoczyna się natychmiast po upływie jednego bezpłatnego roku i automatycznie odnawia się aż do anulowania. Subskrypcję można anulować w Ustawieniach w dowolnym momencie na co najmniej jeden dzień przed każdą datą odnowienia. Jeśli użytkownik anuluje subskrypcję podczas bezpłatnego roku, wraz z członkami rodziny utraci natychmiast dostęp do usługi Apple TV+ i pozostałej części bezpłatnego rocznego okresu próbnego. Tego okresu próbnego nie można aktywować ponownie.

Jak aktywować darmowy rok Apple TV+?

Według Apple aby skorzystać z rocznego darmowego okresu na platformie Apple TV+ należy wykonać następujące czynności:

– Włączyć nowy telefon iPhone, iPada, iPoda touch, urządzenie Apple TV 4K lub Apple TV HD albo komputer Mac i zalogować się przy użyciu konta Apple ID.

– Otworzyć aplikację Apple TV 1 listopada lub później. Należy się też upewnić, że na spełniającym kryteria urządzeniu działa najnowsza wersja systemu iOS, iPadOS, tvOS lub macOS.

– Oferta powinna zostać przedstawiona natychmiast po uruchomieniu aplikacji. Jeśli nie, trzeba przewinąć w dół sekcję Obejrzyj teraz, aż pojawi się oferta.

– Kliknąć opcję „Skorzystaj z 1 roku bezpłatnie”. Może pojawić się monit o wprowadzenie hasła konta Apple ID, potwierdzenie informacji rozliczeniowych lub dodanie prawidłowej metody płatności. W ciągu rocznego bezpłatnego okresu próbnego nie będą naliczane opłaty.

Usługa właśnie wystartowała i mogą z niej skorzystać zarówno posiadacze sprzętów Apple – za pośrednictwem aplikacji TV, jak również inne osoby – w przeglądarce internetowej.

 

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *