Polecane

Ruszyła Telewizja Biznesowa – Nowa platforma mediowa w Polsce!

Telewizja Biznesowa – innowacyjna platforma mediowa, która dostarcza rzetelne informacje ze świata biznesu, inwestycji i finansów i jako jedna z pierwszych w Polsce nadająca w szybko rosnącym na świecie formacie FAST TV jest już dostępna on-line. Od 2 października 2023 r. można ją oglądać na stronie www.TelewizjaBiznesowa.pl oraz na wielu portalach, w tym na www.comparic.pl i www.inwestycje.pl. W przyszłości zostanie też udostępniona na wybranych platformach streamingowych dostępnych w Polsce. Początkowy zasięg nowo utworzonej telewizji to około 2,5 mln unikalnych użytkowników.

 

Telewizja Biznesowa czerpie z ponad 10-letnich doświadczeń Grupy Medialnej Comparic, której częścią jest Comparic TV oraz blisko 9 lat doświadczeń telewizji inwestorzy.tv. Nowy kanał telewizyjny został założony przez twórców tych dwóch kanałów, Marcina Wenusa (Comparic TV), Krzysztofa Kozę (Comparic TV) oraz Artura Błasika (inwestorzy.tv), którzy byli pionierami FAST TV w Polsce, rozwijając niezależnie jedne z największych kanałów informacyjnych o tematyce biznesowej oraz inwestorskiej w naszym kraju.

Celem nowo powstałej Telewizji Biznesowej jest dostarczanie widzom najwyższej jakości treści, które pomogą im podejmować świadome i przemyślane decyzje biznesowe i inwestycyjne. W ramówce programowej znajdą się tradycyjne rozmowy z zarządami spółek, rozmowy z polskimi przedsiębiorcami, analizy rynkowe i branżowe, komentarze ekspertów, reportaże, programy edukacyjne i wiele praktycznych porad.

Telewizja Biznesowa to jedna z pierwszych w Polsce platform mediowych nadających w szybko rozwijającym się na świecie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, formacie FAST TV (Free Ad-supported Streaming TV). Jest to telewizja linearna, która pozwala za pomocą streamingu internetowego, na równoczesną dla wielu użytkowników dystrybucję tych samych, personalizowanych treści bez dodatkowych opłat ze strony widza.

„Blisko 5 lat temu rozpoczęliśmy budowę Comparic TV, która szybko zdobyła bardzo duże grono odbiorców. Byliśmy zdecydowanie pierwszą w Polsce platformą działającą w formacie FAST TV i przyznam, że wiele nauczyliśmy się rozwijając nasze kanały informacyjne. Dostrzegamy też coraz większe zapotrzebowanie w Polsce na wysokiej jakości treści biznesowe i inwestorskie, które przybliżą nie tylko świat biznesu, ale też pomogą w rozsądnym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Taką telewizję tworzyliśmy i chcemy nadal tworzyć, ale z większym rozmachem. Po połączeniu obu kanałów, czyli Comparic TV oraz inwestorzy.tv, będziemy zdecydowanie największą telewizją biznesową dostępną w polskim internecie”powiedział Marcin Wenus, współzałożyciel oraz wieloletni redaktor naczelny Comparic TV oraz współzałożyciel Telewizji Biznesowej.

„Inwestorzy.tv to sprawdzony format budżetowej telewizji internetowej stworzonej przez inwestorów dla inwestorów, który od blisko 9 lat z powodzeniem zajmuje się tematyką inwestycyjną i biznesową. Od lat pokazujemy ludzką twarz zarządów spółek giełdowych oraz giełdy, edukujemy oraz budujemy świadomość polskich inwestorów, wspieramy polski biznes i na stałe wpisaliśmy się w polski rynek kapitałowy wspierając spółki w regularnej komunikacji z inwestorami. Byliśmy obecni na wszystkich największych wydarzeniach branżowych, dostarczając profesjonalne treści biznesowe i inwestorskie. Teraz, wspólnie z twórcami Comparic TV, będziemy budować największy kanał biznesowy w Polsce z ambitnymi, ale też dostępnymi treściami. Połączone kanały to większy zasięg, więcej personalizowanych treści oraz więcej ciekawych programów, którymi zamierzamy zdobywać kolejnych odbiorców i umacniać naszą pozycję. Mamy doświadczenie, wiedzę, świetny zespół oraz energię i dużą determinację, żeby sprostać rynkowym oczekiwaniom” powiedział Artur Błasik, inwestor giełdowy, założyciel inwestorzy.tv oraz współzałożyciel Telewizji Biznesowej.

W skład zespołu tworzącego Telewizję Biznesową wchodzą doświadczeni twórcy i dziennikarze, którzy wcześniej zdobywali szlify w takich renomowanych formatach jak, m.in.: Comparic TV, inwestorzy.tv, TVN, TV Biznes, Polsat Biznes, bankier.tv, Biznes24. Redaktorem Naczelnym Telewizji Biznesowej został Tymoteusz Nowak, który od ponad 6 lat związany był z inwestorzy.tv jako Redaktor Prowadzący.

W ramówce Telewizji Biznesowej znajdą się zarówno sprawdzone i popularne programy, które były nadawane w dotychczasowych kanałach oraz zupełnie nowe formaty. Swoje programy autorskie będą mieli m.in. Artur Błasik, Marcin Wenus, Tymoteusz Nowak, Iza Kozakiewicz-Frańczak, Piotr Kuczyński, Marcin Podlacki, Maksymilian Bączkowski, Krzysztof Kamiński, Marek Rogalski, Cezary Andrzejczyk, Michał Stanek, Robert Moreń.

foto. materiał prasowy Telewizja Biznesowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *