Radio

Ruszyło głosowanie na trzeci Polski Top Radia 357

Prawie 50-tysięczna społeczność Patronów po raz trzeci układa Polski Top Radia 357 – listę najważniejszych polskich utworów wszech czasów. Głosowanie online potrwa do 29 kwietnia do godz. 19:00 na stronie top.Radio357.pl. Każdy Patron może oddać 75 głosów, wybierając spośród ponad 1000 propozycji. Pierwsze 100 utworów zostanie zaprezentowanych 3 maja 2023 r. w trakcie całodniowej audycji na żywo. Lista 357 utworów z największą liczbą głosów zostanie opublikowana po zakończeniu audycji. Polski Top Radia 357 poprowadzą: Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

 

Top jak “Kevin”

Polski Top Radia 357 to specjalna, całodniowa audycja na żywo realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych polskich utworów wszech czasów układają słuchacze w głosowaniu online.

– Wiemy, że wiele osób czeka na ten dzień i nie wyobraża sobie majówki bez Polskiego Topu. Dla nas w radiu to też niezwykle ważny moment. To audycja jedyna w swoim rodzaju – jej fenomen wymyka się prostym diagnozom medioznawców. Jest w tym jakaś niezwykła siła wspólnego słuchania. Niby to utwory, które przecież słyszeliśmy wszyscy już nie raz. Ale tutaj brzmią tak, że każdy ma ciarki na plecach – od nas w studiu poczynając. Śmiejemy się czasem, że to taki nasz muzyczny “Kevin sam w domu”. Coroczny rytuał. Majówka bez Topu? Nie ma takiej opcjimówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej.

Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 jest Termo Organika.

Ola Budka dołącza do grona prowadzących

Ubiegłoroczne notowanie Polskiego Topu Radia 357 prezentowane było przez Katarzynę Borowiecką, Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha. Teraz dołączy do nich Ola Budka.

– Ola brawurowo wsparła nas podczas ostatniego Topu. Uznaliśmy wspólnie, że nie powinno to być tylko jednorazowe zastępstwo. Ola wprowadzi słuchaczy w topowy nastrój rano, wspólnie poprowadzimy też część finałową, a po niej ponownie Ola zagra muzyczny epilog aż do północy. Dzięki temu dzień z Polskim Topem będzie spójną, niezapomnianą całością mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

Znowu więcej głosów. Patroni mogą zgłosić własne propozycje

W tym roku wybrać można spośród ponad 1000 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną – także w oparciu o sugestie Patronów. Ponownie, po licznych postulatach społeczności, zwiększona została pula głosów do dyspozycji. Każdy Patron może oddać w tym roku 75 głosów (poprzednio 57).

Dodatkowo każdy Patron może wskazać 3 utwory, które proponuje dodać do głosowania.

– Już od kilku edycji wprowadziliśmy ten przywilej i przyjął się bardzo dobrze. Choć mamy w puli już ponad 1000 piosenek – Patroni bez trudu wskazują nam tytuły, o które warto ją uzupełnić. I z przyjemnością z tych sugestii korzystamy, dodając je w propozycjach do głosowania na kolejny Topmówi Piotr Stelmach.

To już trzecie wydanie Polskiego Topu Radia 357. 357 najważniejszych polskich utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to prawie 50 tysięcy osób – dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl.

Pierwsza setka notowania zostanie wyemitowana w całości w trakcie całodniowej audycji.

Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie 3 maja 2023 roku.

Głosowanie trwa do 29 kwietnia do godz. 19:00 pod adresem: top.Radio357.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *