MediaTVPZapowiedzi TV

Ruszyły zdjęcia do nowego sezonu serialu „Stulecie Winnych”

Aktorzy ulubionego serialu Jedynki wrócili na plan. Ruszyły zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Stulecie Winnych” o historii zwykłych ludzi, którym przyszło żyć w niezwykłych czasach. Na planie pojawią się nowe aktorki – Urszula Grabowska i Magdalena Walach.

 

W trzeciej odsłonie losów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, do głosu dochodzi nowe pokolenie. Chociaż w pierwszych kadrach obserwujemy przygotowania do ślubu Stanisława i Andzi, a ich spełniona i szczęśliwa miłość będzie nam towarzyszyć przez cały sezon, to akcja serialu będzie się toczyła wokół perypetii życiowych bliźniaczek Kasi i Basi, a także Ewy i małego Michała. Ich sukcesy i porażki obserwować będą zatroskani rodzice – Mania i Ryszard oraz Ania i Michał.

Codzienne życie w trudnych czasach powojennych, umacniająca się władza ludowa, problemy z zaopatrzeniem i absurdy socjalizmu, dotykają rodzinę Winnych. Jednak pomimo tego Winni próbują żyć normalnie, budują nowe domy, witają na świecie dzieci, żegnają bliskich. Wielka historia i tym razem nie ominie Brwinowa. Bohaterowie będą świadkami i uczestnikami odwilży październikowej (1956 rok), strajków studenckich w marcu 1968 roku, wydarzeń w stoczni Gdańskiej w 1970 r. i w Ursusie w 1956 r. Niektórzy z nich zapłacą najwyższą cenę za pragnienie życia w wolnym kraju.

Serial „Stulecie Winnych” jest jednak przede wszystkim opowieścią o sile rodziny. Winni wciąż kochają i radują, przeżywają trudne chwile i osobiste tragedie, ale mają nadzieję na lepsze jutro. Zawsze też mogą na siebie liczyć. Trzeci sezon serialu obejmuje lata 1956-1976. Wystąpią znani z poprzednich sezonów: Jan Wieczorkowski, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Kwiatkowska, Barbara Wypych, Patryk Szwichtenberg, Piotr Rogucki, Stefan Pawłowski, Mateusz Janicki i Lesław Żurek. W rolach Ani i Mani zobaczymy nowe aktorki – Urszulę Grabowską oraz Magdalenę Walach.

Za scenariusz na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierunkiem Ilony Łepkowskiej. Serial na zlecenie Telewizji Polskiej produkuje Endemol Shine Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *