Scenariusz filmu „Lola” wyróżniony przez TVN Discovery Talents

Poznaliśmy laureata naboru specjalnego „Wielka szansa już nie wróci” na scenariusz filmu fabularnego w ramach TVN Discovery Talents. Nabór został ogłoszony 19 września 2019 roku podczas oficjalnej inauguracji platformy na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Jury Zespołu ds. Filmów Fabularnych TVN Discovery miało okazję zapoznać się z ponad osiemdziesięcioma tekstami młodych polskich twórców, także debiutantów, w trzech gatunkach filmowych: komedia, czarna komedia i komediodramat.

Po burzliwych naradach i spotkaniach z autorami najciekawszych scenariuszy jury wyłoniło zwycięski tekst: „Lola”, którego twórca, Zbigniew Człapa, jest absolwentem programu dla scenarzystów i filmowców szkoły filmowej Wajda School oraz laureatem konkursu scenariopisarskiego SCRIPT FIESTA na projekt serialu fabularnego. Autor wyróżnionego projektu został zaproszony do dalszych rozmów ze stacją.

Scenariusz „Lola” bardzo ujął nas historią dziewczynki, która nie ma nikogo i może trafić do domu dziecka oraz jej nietypową relacją z ciotką żołnierką, z którą rusza na poszukiwania ojca. Opowieść jest bardzo wzruszająca, momentami zabawna, kibicujemy sympatycznym bohaterkom, aby rozwiązały tajemnicę i znalazły to, czego potrzebują. Taka historia z pewnością trafi do naszego widza, który szuka w kinie niebanalnych i emocjonalnych filmów mówi Anna Waśniewska-Gill, szefowa Zespołu ds. Filmów Fabularnych TVN Discovery. Scenariusz wymaga jeszcze wiele pracy – przede wszystkim na poziomie dramaturgii ale także pogłębienia psychologicznego postaci – jednak ma to, co najważniejsze czyli dobrą historiędodaje.

Poziom nadesłanych pracy był mocno zróżnicowany, od w pełni dopracowanych i skończonych, po opierające się tylko na szkicowym, luźnym pomyśle. W konkursie brały udział głównie osoby zaczynające swoją przygodę z pisaniem scenariuszy, po warsztatach w różnych szkołach filmowych, dlatego jest to szansa dla każdego, kto ma oryginalny pomysł na film i potrafi go umiejętnie zaprezentować. Podczas kolejnych naborów będziemy się skupiać na precyzyjniejszej selekcji pod kątem gatunku, którego poszukujemy, aby skoncentrować się tylko na tekstach z potencjałem komercyjnym podsumowuje Waśniewska-Gill.

Nabór „Wielka szansa już nie wróci” jest pierwszym naborem specjalnym TVN Discovery Talents, platformy stworzonej przez TVN Discovery Polska z myślą o twórcach filmowych i telewizyjnych. W jej ramach poszukiwane są także pomysły na seriale fabularne, przesyłane w trakcie tzw. naborów ciągłych dostępnych nieprzerwanie przez cały rok. Otwierając się zarówno na debiutantów jak i doświadczonych scenarzystów, pisarzy, reżyserów i producentów, TVN Discovery Talents daje szansę na nawiązanie współpracy z utalentowanymi twórcami.

Więcej informacji o platformie TVN Discovery Talents oraz aktualnych naborach można znaleźć pod adresem: www.tvndiscoverytalents.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *