TVN Discovery Talents w czasie kwarantanny wspiera polskich twórców!

Aż 167 projektów zostało nadesłanych do platformy TVN Discovery Talents w ramach naboru specjalnego #wczterechścianach. To tylko jedna z kilku inicjatyw podjętych przez platformę w tym trudnym czasie, która miała na celu wsparcie i aktywizowanie polskich twórców.

 

 

 

W ramach naboru #wczterechścianach twórcy przesyłali scenariusze oraz krótkometrażowe filmy, których akcja rozgrywa się w zamkniętej przestrzeni podczas trwającej obecnie kwarantanny. Inicjatywa ruszyła już w pierwszych tygodniach izolacji, a w ciągu zaledwie 10 dni trwania naboru zgłoszono aż 167 propozycji – w tym 160 scenariuszy oraz 7 filmów. W trakcie burzliwej dyskusji gremium oceniające wybrało 10 wyróżniających się scenariuszy, spośród których ostatecznie wyłoniono jednogłośnie niezwykle oryginalny projekt pt. „Nierozłączki” autorstwa Macieja Sobczyka i Adama Baumana.

 

 

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni jakością nadesłanych propozycji i ich różnorodnością. Szukaliśmy uśmiechu, pozytywnego spojrzenia, optymizmu i to się wielu autorom udało z powodzeniem osiągnąć. Cieszymy się, że prace nadsyłają nam zarówno doświadczeni scenarzyści, jak i początkujący autorzy mówi Adrian Luzar, redaktor prowadzący portalu TVN Discovery Talents.

Być może już w tej chwili trzeba zmienić sposób myślenia o serialach w świecie pandemii i czekającej nas postpandemii. Moim zdaniem poczucie humoru będzie coraz bardziej w cenie. Na pewno warto inwestować energię w pomysły, które są nim wypełnione. Cieszy, że mamy tak duży potencjał wśród naszych autorów uzupełnia Monika Trzósło, scenarzystka i redaktor TVN Discovery Talents.

Poza zwycięskim projektem, który został skierowany do dalszych prac przygotowawczych nad formułą z docelową emisją na antenie TVN7, wyróżniono również projekty: „Kwarantanna Love” (autorzy: Patrycja Szczepanowska i Damian Lu Wenta) oraz „W czterech ścianach” (autorzy: Dawid Adamowski, Stanisław Szumiejko, Karol Tarasewicz, Wincent Wiktorczyk).

Nabór #wczterechścianach został przeprowadzony w ramach TVN Discovery Talents – platformy TVN Discovery Polska, stworzonej z potrzeby przejrzystej współpracy z twórcami filmowymi i serialowymi: scenarzystami, reżyserami, producentami, ale także debiutantami, którzy nie mieli jeszcze szansy spróbować swoich sił w branży medialnej.

TVN Discovery Talents swoją działalność zainaugurował podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni we wrześniu 2019 roku. Do tej pory twórcy zgłosili ponad 550 projektów w dwóch trybach naboru: ciągłym (na serial komediowo-obyczajowy, komediowo-kryminalny, kostiumowy i medyczny) oraz specjalnym (nabory tematyczne, ograniczone czasowo). Autorów najlepszych projektów zaproszono na zamknięte dwudniowe warsztaty scenariopisarskie, w których dotąd wzięło udział 24 twórców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *