Sebastian Błaszczykiewicz dla SATinfo24.pl

Przedstawiamy kolejną rozmowę, tym razem z Sebastianem Błaszczykiewiczem założycielem polskiego kanału muzycznego w 100% poświęconego muzyce HIP-HOP.

 

 

Sebastian Błaszczykiewicz

 

Kto był pomysłodawcą i w jaki sposób powstał kanał Mixtape ?

Sebastian Błaszczykiewicz: Ponad 4 lata temu miałem okazję poznać mojego obecnego wspólnika podczas pracy nad projektem telewizyjnym i niemal natychmiast wiedzieliśmy, że chcemy wspólnie zbudować kanał poświęcony „muzyce miasta”. Byliśmy jednak zawodowo pochłonięci projektami, które zajmowały cały nasz czas. W tym roku postanowiłem, że położę wszystko na jedną kartę i z wielkiej pasji do medium jakim jest telewizja, znajomości jej zagadnień „od kuchni”, wykorzystując swoją wiedzę branżową oraz gigantyczną wiedzę techniczną, dotyczącą zagadnień produkcji telewizyjnej mojego wspólnika, uruchomiliśmy kanał MIXTAPE. Nie udałoby się to gdyby nie fantastyczni ludzie, których wspólnie spotkaliśmy na swojej drodze zawodowej, a którzy będąc specjalistami w swoich dziedzinach, tworzą wspólnie z nami ten projekt.

Hip – Hop to raczej wąska grupa odbiorców, na jaką widownię liczy nadawca ?

Ciężko nam się zgodzić z twierdzeniem, że HIP-HOP równa się wąska grupa odbiorców. Wiele lat temu mainstreamowe media wyparły fenomen HIOP-HOPu ponieważ nie były w stanie pogodzić swoich treści z tymi które prezentują artyści. Zanim uruchomiliśmy telewizję zrobiliśmy research, z którego jasno wynika, że na koncerty i festiwale co roku sprzedaż biletów osiąga ilości, których nie powstydziłyby się gwiazdy muzyki powszechnie uważanej za popularną. W wynikach sprzedaży natomiast niepodzielnie od lat 7 z 10 pierwszych miejsc zajmują artyści HIP-HOPowi. Dodając do tego kilku milionowe ilości wyświetleń klipów w Internecie, stwierdzamy, że oddając antenę w całości temu, jak już wspomniałem, fenomenowi możemy dotrzeć do ogromnej rzeszy fanów muzyki. Ponad to elementem wyróżniającym jest fakt, że po za prezentowaniem muzyki chcemy dać naszym widzom wiele formatów, które będą pokazywały procesy twórcze stając się swoistym drogowskazem dla każdego kto będzie chciał wejść do tego wspaniałego świata jakim jest HIP-HOP.

Obecnie kanał nadaje w sieciach kablowych, co Cyfrowym Polsatem i Platformą Canal+ ?

Tak, jesteśmy na obecną chwilę dostępni w 11 sieciach kablowych, a dzięki temu, że osoby decyzyjne w temacie oferty programowej w sieciach kablowych są osobami bardzo otwartymi i wspierającymi nowe kanały, zasięg będziemy poszerzać z miesiąca na miesiąc. Z tego miejsca chciałbym podziękować za tak profesjonalne i kreatywne podejście do kreowania oferty dla swoich abonentów. Jeżeli chodzi o platformy satelitarne to oczywiście chcielibyśmy aby abonenci CANAL+ i Cyfrowego Polsatu również mogli nas oglądać jednakże wyniesienie kanału na satelitę wymaga nakładów finansowych, które w tej chwili są po za naszym zasięgiem. Nie składamy jednak broni i podejmiemy takie starania w odpowiednim czasie.

W ofercie kanału znajdują się utwory klasyczne i najnowsze hity Hip – Hopu, czy w najbliższym czasie planowane są nowości ?

Pod hasłem „najnowsze hity” kryją się nie tylko najbardziej znane nowości mające statut HITU ale również wydawnictwa pretendujące do tego miana. Scena HIP-HOPowa jest bardzo płodna jeżeli chodzi o nowe wydawnictwa i praktycznie każdego tygodnia artyści wydają coś nowego. W ramach współpracy z wytwórniami fonograficznymi otrzymujemy je na bieżąco i staramy się prezentować je naszym widzom. Oczywiście dotyczy to również zagranicznych artystów. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że nasz sztandarowy projekt „Młodzi zdolni” w ramach którego prezentujemy twórczość młodych, niezależnych artystów, cieszy się sporym zainteresowaniem. Pierwsze klipy prezentujemy w ramach pasma o tej samej nazwie.

Kanał ruszył we wrześniu br., jak Pan ocenia ten czas pod względem oglądalności ?

W związku z tym, że na obecną chwilę zasięg jaki posiadamy nie pozwala na mierzenie oglądalności w sposób tradycyjny poprzez współpracę z Nielsen Audience Measurement opieramy się na informacjach z systemów pomiarowych naszych partnerów u których kanał jest dostępny oraz zbieramy informacje za pośrednictwem wszelkiej komunikacji internetowej. Odbiór naszej stacji jest bardzo pozytywny, zbieramy mnóstwo pozytywnej energii od widzów. Zaraz za pochlebnymi opiniami idą zapytania o dostępności w kolejnych sieciach kablowych, zatem mamy pełne ręce roboty – to cieszy.

Co chciałby Pan przekazać czytelnikom portalu SATinfo24.pl ?

Czytelnikom związanym z branżą telekomunikacyjną chciałbym powiedzieć WIELKIE DZIĘKI za to jak pozytywnie odebraliście Państwo nasz kanał i mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć do każdego z Was. Czytelnikom którzy mają nasz kanał w swojej kablówce polecamy naszą antenę i czekamy na feedback na naszym profilu na facebooku [ https://www.facebook.com/telewizjaMIXTAPE ] oraz naszej stronie www.mixtapetv.pl Natomiast wszystkich czytelników w telewizorach których jeszcze nas nie ma zapewniamy, że robimy wszystko aby być.

Pozdrawiam serdecznie,

Sebastian Błaszczykiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *