Internet & Gry

Sebastian Ogórek nowym szefem Wyborcza.biz

W październiku 2021 r. stanowisko szefa Wyborcza.biz  – ekonomicznego serwisu Wyborcza.pl obejmie Sebastian Ogórek. Poprowadzi on zespół Wyborcza.biz oraz działu gospodarczego “Gazety Wyborczej”, który tworzy publikacje poświęcone ekonomii oraz magazyn “Ekonomia+”. Sebastian Ogórek zastąpi Wojciecha Pelowskiego , który pozostanie współpracownikiem “Wyborczej”.

 

W wrześniu i październiku 2021 r. serwis Wyborcza.biz i dział Gospodarka “Wyborczej” czekają zmiany.

Z zespołu odejdzie Wojciech Pelowski, który z sukcesem prowadził dział od chwili wybuchu pandemii, rozwijając w tym czasie Wyborcza.biz oraz wzmacniając wydanie tradycyjne dziennika. M.in. pod jego przewodnictwem zespół Gospodarki stworzył magazyn “Ekonomia+”.

– Dziękuję za zaproszenie do Gospodarki. Powinienem pewnie podsumować ten czas liczbami, ale nie da się nimi opowiedzieć ekonomii. Bo gospodarka to ludzie, a Gospodarka w “Wyborczej” to super ludzie. Cieszę się, że po tych kilkunastu miesiącach zespół połączonych działów ekonomicznych jest zaszczepiony nie tylko na COVID-19, ale na sporo innych plagkomentuje zmianę Wojciech Pelowski.

Wojciech Pelowski pracował w “Gazecie Wyborczej” od 2001 r. – najpierw jako dziennikarz w Krakowie, współpracownik działu Gospodarka i “Dużego Formatu”, potem szef działu miejskiego w Krakowie, wicenaczelny i naczelny “Gazety Wyborczej Wrocław”. Później był wydawcą regionu Kraków, Kielce, Rzeszów i Radom. Po dwóch latach przerwy, podczas których realizował się zawodowo na innych polach, powrócił do zespołu dziennika – do Gospodarki i Wyborcza.biz. Redakcja planuje kontynuację współpracy z nim w przyszłości.

Nowym szefem Wyborcza.biz od października 2021 r. będzie Sebastian Ogórek – wieloletni dziennikarz i wydawca w Wirtualnej Polsce. Od 2016 r. pełnił on funkcję wicenaczelnego, a od 2018 r. redaktora naczelnego Money.pl. Wcześniej pracował m.in. w Polskim Radiu oraz “Pulsie Biznesu”. Jest prowadzącym i współautorem cyklu wideo z obszaru data journalism – „Statistica”. Przez wiele lat prowadził też codzienny ekonomiczny programy telewizyjny „Money. To się Liczy”.

Sebastian Ogórek jest laureatem wielu wyróżnień branżowych, m.in. Nagrody im. Mariana Krzaka przyznawanej przez Związek Banków Polskich. W 2019 r. razem z Mateuszem Ratajczakiem był nominowany do Grand Press w kategorii Reportaż za tekst „Dżekpot”, zaś za materiał “Kenijczyk za 4 tys. zł. Tak się zarabia na biegach w Polsce” – do nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

– Przychodzę do zespołu pełnego wspaniałych dziennikarzy ekonomicznych. Chcę wnieść swoje wieloletnie doświadczenia w internecie do redakcji gospodarczej „Gazety Wyborczej” oraz Wyborcza.biz. To dla mnie niesamowicie ciekawe wyzwanie i projekt, w który angażuję się z wielką radością  – mówi Sebastian Ogórek.

W lipcu br. Wyborcza.biz  odwiedziło ponad 1,6 miliona użytkowników.

Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce i Europie Wschodniej, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej.

Wyborcza.pl  to serwis prezentujący treści przygotowywane przez redakcję „Gazety Wyborczej” – teksty, materiały wideo, podcasty, reportaże multimedialne. Są one także dostępne w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. Wyborcza.pl jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec czerwca 2021 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” liczyła ponad 258 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *