Zapowiedzi TV

Seria dokumentalna „Postęp: historia ludzkości” w Stopklatce TV (wideo)

Jaka jest tajemnica niezwykłego postępu, którego dokonała ludzkość na przestrzeni dziejów? Jak to się stało, że z prymitywnych nomadów staliśmy się gatunkiem, zdolnym do podbicia kosmosu? Na te i inne, nurtujące pytania odpowie seria dokumentalna „Postęp: historia ludzkości”, którą Stopklatka TV zaprezentuje jako pierwsza ogólnodostępna telewizja w Polsce. Premiera już 14 maja.
 

 
 
„Postęp: historia ludzkości” to amerykańska seria dokumentalna z 2017 roku, zabierająca widzów w niezwykłą podróż w czasie po kluczowych dla rozwoju ludzkości wydarzeniach. Cofniemy się do momentów, w których doszło do powstania najważniejszych dla naszej ewolucji wynalazków. Ogień, medycyna, pieniądze, komunikacja, wojna, schronienie, eksploracja i transport – każdy z ośmiu odcinków prezentuje jeden z ważnych aspektów naszej współczesnej egzystencji. Co zapoczątkowało przełomowe odkrycia? Wraz z twórcami programu udamy się w przeszłość, by prześledzić bieg wydarzeń.
W pierwszym odcinku odwiedzimy m.in. XIII wiek, gdy stworzono broń palną w Chinach, a także XVII-wieczny Londyn, który zniszczony całkowicie przez wielki pożar, po odbudowie stał się pierwszym nowoczesnym miastem. Trafimy też w dużo bardziej odległe czasy, by podejrzeć, jak zmieniło się życie ludzi pierwotnych po wynalezieniu przez nich ognia. W kolejnych odsłonach programu przyjrzymy się m.in. postępom medycyny – zobaczymy, jaką lekcję wyciągnęliśmy z przeszłości i co pomaga nam w walce z plagami współczesności. Sprawdzimy, jak rozwinął się handel i pieniądze zawładnęły światem. Sięgniemy do czasów, gdy ludzie mieszkali w prymitywnych chatach i prześledzimy, jak doszło do tego, że przenieśli się do drapaczy chmur. Poznamy też odpowiedź na pytania: w jaki sposób malowidła w jaskiniach i hieroglify przekształciły się w zaawansowane formy komunikacji, a wykorzystywane do transportu zwierzęta, zostały zastąpione przez pojazdy silnikowe?
Program został zrealizowany w nowatorski sposób, a nad jego warstwą merytoryczną czuwali światowi eksperci. W oprawie muzycznej wykorzystano symfonie autorstwa Johna Boswella, znanego jako Melodysheep, dzięki czemu jego kompozycje po raz pierwszy pojawiły się w produkcji telewizyjnej. Prowadzącym program jest futurolog i prezenter Jason Silva, którego widzowie Stopklatki TV znają z popularnonaukowej serii „Pułapki umysłu”.
Postęp: historia ludzkości (Origins: The Journey of Humankind) serial dokumentalny – sezon 1 (odcinki 1-8), USA 2017
wyst. Jason Silva
 

 
Emisja: od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00
Pierwszy odcinek – 14 maja, poniedziałek godz. 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *