MediaZapowiedzi TV

Serial "Corleone" w Polonii1

Telewizja Polonia1 od 17 maja rozpoczynamy emisję serialu “Corleone” w poniedziałki i środy o godz. 20:50.

Serial opowiada historię życia Toto Riiny w latach 1943-1993 począwszy od trudnego dzieciństwa, poprzez wstąpienie w szeregi Cosa Nostry, aż do przejęcia przywództwa nad mafijną organizacją. Historia rozpoczyna się, gdy trzynastoletni Toto jest świadkiem śmierci ojca i brata z powodu wybuchu niewypału. Od tego momentu chłopak staje się głową rodziny i rozpoczyna walkę z biedą.

Staje na czele grupy zaufanych przyjaciół, wśród których jest Provenzano i Bagarella i wraz z nimi wstępuje w szeregi mafii. Najpierw podporządkowuje sobie rodzinne Corleone, potem rusza na podbój Palermo. Jego droga na szczyt jest usłana setkami trupów.

Toto Riina był słynny ze swojego okrucieństwa. Jedynie jeden przyjaciel z dzieciństwa – Biagio Schiro wybiera inną drogę; wstępuje w szeregi policji i od tej pory ściga dawnego kolegę, narażając się na ogromne niebezpieczeństwo. Serial “Corleone” to również historia największych wrogów Riiny – szefa policji Mangano i Giuliano, genarała Della Chiesy, sędziów Terranova, Costa, Falcone i Borsellino, oraz grupy kapitana Ultimo, który doprowadził do aresztowania Riiny.

tytuł orginalny: Il Capo dei Capi
produkcja: Włochy
rok: 2007
gatunek: serial kryminalny
obsada: Claudia Nardi, Patrizia Gallus, Marina Mostardi, Eloisa Grasselli, Michela Radicioni

“Corleone” w poniedziałki i środy o godz. 20:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *