MediaPolsatZapowiedzi TV

Serial dokumentalny “Kroniki Hitlera” na Polsat Doku

Starannie zebrane materiały wizualne, począwszy od 1895 roku, po raz pierwszy ukażą pełną historię Adolfa Hitlera – od kołyski po “grób”. Oparty na najobszerniejszej obecnie kompilacji materiałów archiwalnych serial dokumentalny będzie można oglądać w każdy czwartek grudnia na antenie Polsat Doku o godz. 22.00.

 

Niemal połowa materiałów prezentowanych w serialu dokumentalnym nie była wcześniej publikowana. To nie tylko życie Hitlera, austriacko-niemieckie konteksty, ale także obraz krajowych i międzynarodowych trendów w polityce.

Ten szczegółowy opis życia Hitlera, będący współczesną interpretacją, ukazany został na tle społecznym pierwszej połowy XX wieku.

Hitler rodzi się jako trzecie z sześciorga dzieci w Górnej Austrii. Ma spokojne dzieciństwo. Kończy szkołę po prawie dwunastu latach nauki, ale bez dyplomu jej ukończenia.

Dwukrotnie zostaje odrzucony przez akademię sztuki. Czasami jest bezdomny i głodny. Aby przetrwać, maluje i sprzedaje pocztówki.

Jego udział w spadku po ojcu zostaje wypłacony w jego 24. urodziny. Ucieka z wojska i przenosi się do Monachium, ogłaszając się bezpaństwowcem, aby uniknąć dochodzeń austriackiej administracji wojskowej. Spadek pomaga budować egzystencję na marginesie społeczeństwa.

Gdy zaczyna się I wojna światowa, Hitler dołącza do bawarskiej armii i zostaje zagorzałym niemieckim żołnierzem i patriotą.

Po raz pierwszy czuje, że do czegoś należy. Koniec wojny oznacza, że traci jedyne normalne życie, jakie do tej pory zna.

Emisja pierwszego odcinka, obejmującego lata 1889-1918,  już 3 grudnia o godz. 22 na antenie Polsat Doku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *