Zapowiedzi TV

Serial dokumentalny "Polskie góry" na Planete+

Podobno prawdziwą mądrością człowieka jest zachowanie właściwej perspektywy. Dlatego spojrzenie na Polskę z lotu ptaka jest niezwykłym doświadczeniem.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Szybowanie nad szczytami górskimi Karkonoszy , podniebna pogoń za wiatrem na bieszczadzkich połoninach, czy kontemplacja z góry Kolorowych Jezior w Rudawach Janowickich to tylko przedsmak wielobarwnej Polski.  Ten 13 odcinkowy serial dokumentalny zbiera widza w niezwykłą podróż w najpiękniejsze miejsca w kraju. Pozwala zarówno zobaczyć dobra natury i kultury w całej swej okazałości.
Gwiaździste kształty Fortu Kłodzko, elegancki port w Łebie, czy półokrągłe dzikie starorzecza Wisły to podniebna geometria znana jedynie pilotom lub ptakom. I choć na co dzień ten widok jest niedostępny naszemu mrówczemu postrzeganiu, tym razem możemy wzbić się do chmur i poszybować nad centrum Europy.
Program daje oddech, wytchnienie, ale też skłania do refleksji. W końcu jedyną stałą w tym niezwykłym krajobrazie jest ciągła zmiana.  W tym kontekście  można  zaobserwować z innego punktu widzenia wpływ człowieka na ziemię.  Symetria zbiorników retencyjnych,  migotliwość farm fotowoltaicznych,  czy zasupłane  kokardki szlaków komunikacyjnych z pewnością ucieszą oko.
Dodatkowym walorem programu jest narracja pełna interesujących faktów i ciekawostek przyrodniczych, czy historycznych.  Trudno bowiem z tej perspektywy nie dostrzec,  jak bardzo jesteśmy połączeni z naturą , a jednocześnie doświadczeni przez historię. Jeśli wydaje ci się, że znasz Polskę, że byłeś wszędzie i już nic cię nie zaskoczy – ten program jest dla ciebie.  Takiej Polski na pewno nigdy nie widziałeś!
“Polskie góry” – PREMIERA: 21 VIII o 18:30 na Planete+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *