Serial „Kajtuś” od 13 listopada w Polsat JimJam

Kajtuś to mały czteroletni chłopiec, który mieszka w niebieskim domku razem ze swoją mamą, tatą i młodszą siostrą. Codziennie odkrywa coś interesującego, dowiadując się nowych rzeczy o otaczającym go świecie.

 

Animacja przedstawia doświadczenia i emocje bliskie każdemu maluchowi: chęć bycia samodzielnym, naśladowanie starszych od siebie czy posiadanie młodszego rodzeństwa. Z każdego odcinka płynie dla małych widzów cenna lekcja – dzieci dowiedzą się m.in. czemu rodzice tak się o nie troszczą oraz dlaczego warto dbać o porządek i mówić prawdę. Na premierę serialu zapraszamy 13 listopada o godz. 8:00. Kolejne odcinki od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, 11:51, 18:24 i 20:20, a w weekendy o godz. 8:00, 11:51 i 20:20.

„Kajtuś” to serial skierowany do najmłodszych dzieci – w przystępny i ciekawy sposób uczy maluchy podstawowych wartości, takich jak szacunek dla starszych czy troska o młodsze rodzeństwo. Dodatkową zaletą serii są krótkie odcinki przedstawiające sytuacje z codziennego życia oraz prosta grafika. Każdy odcinek przekazuje małym widzom wiedzę na ważne tematy. Serial stanowi również okazję do nauki nowych słów. Gdy Kajtuś pochwali się w przedszkolu wiedzą na temat tego, skąd się bierze cień, pani wytłumaczy wszystkim, kim jest naukowiec, na czym polega eksperyment i dlaczego warto zadawać pytania.

Kajtuś ma kochającą rodzinę – mieszka z rodzicami oraz młodszą siostrą, z którą często wspólnie się bawią. Dziewczynka lubi naśladować swojego starszego brata, dlatego Kajtuś stara się dawać jej dobry przykład. Chłopiec chodzi do przedszkola, gdzie ma wielu przyjaciół i uczy się nowych, interesujących rzeczy.

W jednym z odcinków cała rodzina wybierze się na plac zabaw. Zanim jednak tam dotrą, rodzice nauczą Różę jak należy prawidłowo przechodzić przez ulicę. W drodze na miejsce zauważą małe żabki, które także będą chciały przedostać się na drugą stronę. Kajtuś słusznie zauważy, że zwierzątka są zbyt małe, by pozwolić im zrobić to samodzielnie. Z pomocą reszty rodziny postanawiają przeprawić żabią gromadę przez ulicę. Z tej przygody malec wyniesie cenną lekcję – małe stworzenia, podobnie jak małe dzieci, nie zawsze wiedzą, co jest niebezpieczne. Z tego powodu powinny polegać na opiece i wskazówkach swoich rodziców. W innym z odcinków Kajtuś wraz z przedszkolakami wybudują stację kolejową. Kiedy na koniec dnia przyjdzie pora na sprzątanie, nie będą chcieli psuć swojego dzieła. Pani przedszkolanka zaproponuje im pewien eksperyment – mogą nie sprzątać sali zabaw przez pewien czas, by sprawdzić, co się wydarzy. Dzieciom bardzo spodoba się ten pomysł! Szybko przekonają się jednak, dlaczego zawsze należy odkładać rzeczy na swoje miejsce.

Na przygody „Kajtusia” POLSAT JimJam zaprasza od 13 listopada w dni powszednie o godz. 8:00, 11:51, 18:24 i 20:20, a w weekendy o godz. 8:00, 11:51 i 20:20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *