Serial kryminalny „Znaki” w Polsacie

2 lipca na antenie słonecznej stacji debiutuje znakomita polska produkcja. Dzięki niej każdy letni wtorek to okazja do uczestniczenia w policyjnym śledztwie w malowniczych Górach Sowich. „Znaki” to pierwszy polski serial kryminalny z elementami mystery i thrillera obyczajowego.

 

 

Do małej miejscowości Sowie Doły w Górach Sowich przyjeżdża komisarz Michał Trela. Ma objąć stanowisko komendanta policji. Razem z nastoletnią córką Niną zatrzymują się w gospodarstwie agroturystycznym, które prowadzą aspirant Ada Nieradka i jej mąż Błażej.

Policjant poznaje mieszkańców Sowich Dołów i panujące w miasteczku zwyczaje. Jego niepokój wzbudza lokalny mistyk Jonasz, który uchodzi za cudotwórcę. Komendant poznaje też Bławatską, która opowiada mu o tajemniczym zabójstwie swojej córki, Laury. Mordercy sprzed 10 lat nigdy nie odnaleziono. Tymczasem do Ady dociera wiadomość o zniknięciu jej przyjaciółki, Patrycji. Rozpoczynają się poszukiwania. A Nina, córka Treli, nawiązuje w szkole nowe znajomości, m.in. z Agatą, córką burmistrza Antoniego Paszke. Czy uda się rozwiązać  sprawę zaginięcia Patrycji? Może uda się także ustalić więcej faktów na temat zbrodni sprzed dekady?

W serialu zobaczymy plejadę gwiazd. Główną rolę, komisarza Trelę, odgrywa Andrzej Konopka, którego znamy z ról w filmach „Kler”, „Pokot”, „Powidoki”, a także z seriali Polsatu „Szpilki na Gwiewoncie”, „To nie koniec świata” czy „Na krawędzi”.

Andrzej Mastalerz wciela się w Jonasza, który wśród mieszkańców Sowich Dołów uchodzi za ekscentryka i cudotwórcę. Mastalerz znany jest m.in. z ról w „Paradoksie”, „Pokłosiu”, a także z seriali „Glina” i „Komisarz Alex”.

Męża jednej z głównych bohaterek, Błażeja Nieradkę, gra Michał Czernecki. Aktora można było oglądać m.in. w filmach „Wojna polsko-ruska”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Miasto 44” oraz w serialach „Strażacy”, „Przyjaciółki” i „Pierwsza miłość”.

Magdalena Żak gra Ninę – córkę Michała Treli, nowego komendanta w Sowich Dołach. Na ekranie pojawi się obok Heleny Englert. Aktorka znana jest widzom z filmów „Cicha noc”, „Najlepszy” i „Powidoki”, a także z seriali „Mąż czy nie mąż” i „Barwy szczęścia”.

W „Znakach” gra także Piotr Trojan. Emil Sobczyk, w którego się wciela, to miejscowy policjant, który mieszka w Sowich Dołach od urodzenia. Trojana można było oglądać w filmach „Chce się żyć”, „PolandJa” i „Niech żyje Emma”.

Serial „Znaki” został doceniony na prestiżowym festiwalu w Ameryce. Zwyciężył w kategorii: Najlepsza seria internetowa podczas LA Film Award – edycja Marzec 2019. Los Angeles Film Awards (LAFA) to comiesięczny konkurs filmowy i scenariuszowy dla filmowców z całego świata. LAFA jest jednym z najwyżej cenionych festiwali na świecie. W każdym miesiącu jury nagradza najlepsze produkcje w kilkudziesięciu kategoriach.

Reżyserami serialu są: Jakub Miszczak, Marcin Ziębiński i Monika Filipowicz. Autorami scenariusza są: Przemysław Hoffmann, Błażej Przygodzki, Artur Kowalewski, Paulina Murawska oraz Wojciech Miłoszewski. W rolach głównych wystąplili: Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska, Helena Englert.

Serial „Znaki” od wtorku, 2 lipca, o godz. 20:05 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *