Seriale polecane w czerwcu na Epic Drama

W rozszerzeniu przedstawiamy najciekawsze czerwcowe propozycje programowe stacji Epic Drama.

 

 

Endeavour: Sprawy młodego Morsa

Premiera: dni powszednie od poniedziałku 22 czerwca, godz. 21:30

W nowej trylogii Endeavour i jego koledzy wkraczają w nową dekadę: zaczyna się epoka przemian. Kończy się rok 1969. Cała ekipa spotyka się w wydziale kryminalnym w Castle Gate, ich dowódcą znowu jest nadinspektor Bright.

Wydarzenia ubiegłego roku odcisnęły na wszystkich swój ślad: stare przyjaźnie przechodzą ciężką próbę, pojawiają się nowe relacje. Zaczynają się lata 70., czas wyzwolenia kobiet i szybkiego rozwoju nauki — ale już pierwszego stycznia na ścieżce holowniczej w Oxfordzie ktoś znajduje zwłoki. Jedyny świadek słyszał tylko w nocy tajemniczy gwizd. Policjanci muszą schwytać zabójcę, ale czeka ich trudne zadanie.

Okręt

Kontynuacja od niedzieli 7 czerwca, godz. 21:30

Grudzień 1942 r. Doświadczony kapitan U-boota, Johannes von Reinhartz, zostaje wysłany na podkładzie U-822 z tajną misją do wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych: ma tam wysadzić na ląd trójkę sabotażystów. Kiedy lojalność von Reinhartza staje pod znakiem zapytania, dowództwo wysyła w pościg kolejnego U-boota, U-612, pod dowództwem kapitana Wrangla.

Tymczasem były dowódca U-612, Hoffman, o włos unika śmierci na Atlantyku. Znajduje schronienie w Nowym Jorku, u Sama Greenwooda, któremu kiedyś uratował życie. Spotyka też Bergera, podejrzanego prawnika pochodzącego z Niemiec. Czy Hoffman zdoła wrócić do ojczyzny? Tymczasem w La Rochelle Simone nadal potajemnie pomaga ludziom cierpiącym pod nazistowską okupacją. Forster, szef Gestapo, podejrzewa, że Simone i jej współlokatorka Margot chcą pomóc w ucieczce żydowskiej rodzinie.

Mansfield Park

Sobota 27 czerwca, godz. 21:00

Początek XIX w. Fanny wychowuje się w kochającej, ale bardzo biednej rodzinie. Rodzice, chcąc dla niej lepszego życia, wysyłają ją do domu bogatych ciotek: szlachetnej pani Norris i uzależnionej od narkotyków Lady Bertram. W posiadłości w Mansfield Park mieszkają także Sir Thomas — mąż Lady Bertram, który zrobił majątek na sprzedaży niewolników i plantacjach w Indiach Zachodnich; Tom, alkoholik; jego inteligentny młodszy brat Edmund i ich dwie siostry: Julia i Maria. Fanny szybko zaprzyjaźnia się z Edmundem, choć reszta rodziny nie okazuje jej wiele szacunku.

Fanny zdobywa nowe umiejętności i dobre wychowanie, świetnie jeździ konno, zaczyna także pisać. Kiedy do Mansfield Park przybywa eleganckie, ale skryte rodzeństwo, Henry i Mary Crawfordowie, zaczynają się romanse. Dwie siostry walczą o uwagę Henry’ego, podczas gdy Mary zaręcza się z Edmundem — ku rozczarowaniu Fanny, która jest w nim zakochana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *